Єврокомісія представила новий проект бюджету ЄС, що розрахований на 27 країн

Фото: EPA-EFE/LUKAS COCH

Європейська комісія представила проект довгострокового бюджету на 2021-207 роки, який вже розрахований на 27 країн – без Великої Британії, яка на той час вийде з ЄС.

Про це повідомляє «Європейська правда», посилаючись на сайт ЄК.

Комісія пропонує довгостроковий бюджет у розмірі 1,135 млрд. євро у зобов’язаннях (виражених у цінах 2018 року) за період з 2021 до 2027 року, що відповідає 1,11% від валового національного доходу 27 країн ЄС.

«Для фінансування нових і невідкладних пріоритетів необхідно збільшити поточний рівень фінансування. Інвестування зараз у такі галузі, як дослідження та інновації, молодь, цифрова економіка, управління кордонами, безпека та оборона сприятимуть процвітанню, стабільності та безпеки в майбутньому. Наприклад, бюджет Erasmus+ та Європейського корпусу солідарності буде подвоєний», – йдеться у повідомленні.

Водночас Єврокомісія визначила галузі, де можна заощадити та підвищити ефективність. Комісія пропонує помірно зменшити фінансування спільної сільськогосподарської політики та політику політики когезії ЄС (Cohesion Policy) – приблизно на 5%, – щоб відобразити нову реальність Союзу у складі 27 країн.

«Ця політика буде модернізована, щоб служити новим пріоритетам. Наприклад, політика когезії матиме все більш важливу роль у підтримці структурних реформ та довготривалої інтеграції мігрантів», – зазначили в ЄК.

Комісія пропонує скоротити кількість програм на понад третину (з 58 в даний час до 37 у майбутньому), наприклад, шляхом об’єднання фрагментованих джерел фінансування в нові інтегровані програми та радикально оптимізувати використання фінансових інструментів, в тому числі через фонд InvestEU.

«Головним нововведенням у запропонованому бюджеті є зміцнення зв’язку між фінансуванням ЄС та верховенством права. Повага до верховенства права є необхідною передумовою для надійного фінансового управління та ефективного фінансування ЄС. Тому Комісія пропонує новий механізм захисту бюджету ЄС від фінансових ризиків, пов’язаних з узагальненими недоліками щодо верховенства права в державах-членах. Нові запропоновані інструменти дозволять Союзові призупинити, зменшити або обмежити доступ до фінансування ЄС у спосіб, пропорційний характеру, тяжкості та масштабам недоліків верховенства права», – йдеться у повідомленні.

Loading...