Новини » Політика 3 травня, 2018, 6:50
Великий ризик для військ Путіна: Як Україні допоможуть Javelin
Протитанковий ракетний комплекс Javelin. Фото: defenseindustrydaily.com
Протитанковий ракетний комплекс Javelin. Фото: defenseindustrydaily.com

Україна отримала від Сполучених Штатів довгоочікувані протитанкові комплекси Javelin. Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець, розповів, який політичний вплив матиме цей крок США та як це позначиться на військових діях на Донбасі.

Про це повідомляє «Апостроф».

Передача Javelin Україні – це рішення, яке має як політичну, так і військову складові. З точки зору політичної складової це перша ознака того, що в Україну може постачатися технологічне озброєння. Раніше щодо цього були певні обмеження. Думаю, що європейські країни звернуть увагу на цей крок Сполучених Штатів. Адже це перший приклад постачання озброєння, яке може виконувати бойові функції на полі бою. Раніше ми обмежувалися отриманням комплексів електронної боротьби і систем зв’язку від США. Постачання Javelin свідчить, що позиція Сполучених Штатів стає більш позитивною з точки зору постачання зразків озброєнь з бойовими потужностями.

Якщо ми говоримо про військові справи, то тепер Javelin будуть доповненням до тих протитанкових комплексів, які виготовляє український оборонно-промисловий комплекс.

Якщо врахувати певні особливості комплексу Javelin, який може знищувати цілі противника зверху, думаю, що насамперед його використовуватимуть сили спеціальних операцій та мобільні десантні війська на загрозливих напрямках. Думаю, що саме ці частини першими отримають нові комплекси.

У цілому отримання комплексів Javelin дозволить створити гнучку [тактику] реакції на можливі загрози з боку Російської Федерації, якщо вона використовуватиме важку чи середню бронетехніку, щоб забезпечити переваги на полі бою. З огляду на те, що ніхто не знає, де саме використовуватимуть ці комплекси, це створить значні ризики для противника, оскільки він переживатиме, що Javelin використовуватимуть всюди.

Думаю, Росія тепер використовуватиме пропагандистську складову. Побачимо, чи наважаться вони на якісь наступальні військові дії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 07:21 :33