Олег Старіков про вибухи в Балаклії: Чому військова контррозвідка не налагодила жорсткий режим?

ZIK

За режим на складах боєприпасів відповідає військова контррозвідка. Чому вона вже після першого випадку вибухів не налагодила жорсткий контррозвідувальний режим? Це дозволило б виявити там всі недоліки. Якщо Муженко не запровадить жорсткі заходи, то такі факти будуть і надалі продовжуватися.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив військовий експерт Олег Старіков.

«Є різні версії вибухів, але що б це не було, якщо командування не виконує вимоги, які передбачені наказами та уставами, то ми нічого не зробимо. Минуло чотири роки. Склади вибухали вже шість разів, після цього писалися накази та інструкції, когось нібито карали. Але цю російську недбалість ми ніяк не виб'ємо з цього російського світогляду наших генералів і офіцерів. Туди не може зайти диверсійна група, якщо там є система охорони та оборони, виставлені секрети і виконується решта вимог», – відзначив пан Старіков.

На думку експерта, причиною загоряння і вибухів на складі є недбалість і безкарність.

«Якби комісії з Києва приїжджали туди не відпочивати, а працювати, то там би не лише був порядок, там би солдати і траву малювали б, і начальник арсеналу сам би в наряди ходив. От це – головна причина», – переконаний Олег Старіков.

Як зауважив гість програми, за режим на складах відповідає військова контррозвідка, але вона його не налагодила.

«Друга основна причина. Вибухи сталися на 6 складах. А в Балаклії уже вдруге. За контррозвідувальний режим відповідає військова контррозвідка. Чому вона вже після першого випадку не налагодила жорсткий контррозвідувальний режим, щоб там виявити всі недоліки? Чому вона цього не робить? Це стратегічне питання. Уже давно написана концепція реформування СБУ. Європейська консультативна комісія її написала, але цей документ лежить в Адміністрації Президента без руху. Чому? Бо спецслужбу набагато вигідніше використовувати в зовсім інших завданнях, а не в контррозвідці і контррозвідувальному забезпеченні ЗСУ», – вважає експерт.

За словами пана Старікова, всю провину треба покладати не на зовнішні сили, а на себе. Якщо Муженко не запровадить жорсткі заходи для наведення порядку, то такі факти будуть і надалі продовжуватися.

Loading...