Новини » Львів 3 травня, 2018, 14:43
На Дрогобиччині вшанували100-ліття переходу до вічності славного краянина Кирила Селецького

У смт. Підбуж Дрогобицького району відзначили 100-ліття від дня переходу до вічності славного краянина – отця-прелата Кирила Селецького, письменника, публіциста, педагога, народного діяча, засновника перших активних жіночих монаших згромаджень в УГКЦ.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА.

Захід відбувся в навчально-виховному комплексі І-ІІІ ст.

Розповідаючи про Кирила Селецького, ведучі нагадали, що він народився 29 квітня 1835 року у вчительській сім’ї Михайла Селецького. Селецькі походили із шляхетної родини. У сім’ї було троє дітей: дві доньки – Петрунеля і Леонтина та син – Кирило. Сім’я Селецьких була побожною і патріотичною, діти навчались молитві, любові до рідного краю та Бога. Згодом о. Кирило часто згадуватиме, як вражав його передзвін церковних дзвонів, літургійний спів, молитва. Саме у Підбужі, у церкві, він вперше відчув щось особливе: перші Божі поклики до майбутнього служіння. У 1843 році сім’я майбутнього священика переїжджає у Самбір. Мати трьох дітей вважає, що там вони зможуть здобути кращу освіту.

Отець Кирило був не лише активним громадським діячем, душпастирем і народним письменником, але й став співзасновником згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

Помер отець Кирило Селецький у віці 82 роки, 28 квітня 1918 року.

Ще митрополит Андрей Шептицький мав намір розпочати беатифікаційний процес у 1941 році, проте прихід радянської влади не дав можливості цього зробити. Згодом патріарх Йосиф (Сліпий) розпочинав цю справу в Римі.

Урочисте відкриття беатифікаційного процесу слуги Божого отця Кирила Селецького відбулося 11 липня 2009 р. у місті Сокалі, у катедральному храмі святих апостолів Петра і Павла. 10 грудня 2015 року, за ініціативи голови Українського шляхетського товариства Івана Матковського, в селищі Підбуж вшановано пам’ять отця Кирила Селецького та на приміщенні школи встановлено меморіальну таблицю.

Завершилось дійство літературно-мистецької програмою, під час якої прозвучали духовно-патріотичні твори у виконанні учнів НВК.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 08:26 :10