Новини » Політика 2 травня, 2018, 13:29
Українська держава досі не може пояснити громадянам, що таке НАТО, – громадський діяч
ZIK
ZIK

Протягом останніх чотирьох років відчувається шалена динаміка розвитку відносин між Україною та НАТО, при цьому – у практичній площині. Якби держава Україна могла належним чином пояснити своїм громадянам, яка практична користь від членства в Альянсі, кількість людей, які готові були б підтримати вступ до НАТО, суттєво зросла б.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив український дипломат та громадський діяч, голова правління ГО «Європейський рух України» Вадим Трухан.

«Проблема в тому, що цифри соцопитувань щодо бажання українців вступити до НАТО «плавають», вони не сталі. Якщо ми візьмемо до уваги 2012-2013 роки, то там була найменша цифра – менше 33% відсотків громадян були за вступ України до Альянсу. А на Сході та Півдні країни ці показники були на рівні статистичної похибки», – підкреслив Вадим Трухан.

Натомість найвищим рівень підтримки, зазначив експерт, був на початку російської агресії до 2016 року, і в деяких опитуваннях він складав більше 65%.

«Після цього цифри знову почали падати, адже зараз рівень загрози, буцім, зменшився. Він все одно залишається високим, але серед широкого загалу поширена думка, що інтенсивність бойових дій зменшилась, а Росія навряд чи піде широкомасштабною війною. Тому, начебто, спадає актуальність цього питання», – каже громадський діяч.

Проте ця причина, на його думку, є лише верхівкою айсбергу. Мовляв, головним те, що держава досі неспроможна пояснити громадянам, що таке НАТО.

«НАТО – це не про війну, це про безпеку, про добробут. Вже в перші 10-15 років нашої Незалежності Північноатлантичний альянс демонстрував, що може бути дуже корисним для України в інших сферах – при ліквідації надзвичайних ситуацій, при підготовці наших офіцерів та інше», – розповідає голова правління ГО «Європейський рух України».

Окрім цього він підкреслив, що за останні чотири роки відчутна шалена динаміка розвитку відносин України та НАТО, при чому у практичні площині.

«У нас зараз десять трастових фондів у різних напрямках, дуже багато інструкторів з держав-членів Альянсу, які допомагають і в реформуванні сектору безпеки і оборони, і в підготовці документів, законів та підзаконних актів», – наголосив дипломат.

Таким чином, переконаний фахівець, якщо б держава могла належним чином пояснити громадянам, яка практична користь від членства в НАТО, кількість тих, хто хотів би цього, була значно більшою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 14:30 :27