Новини » Львів 2 травня, 2018, 17:46
У Дрогобичі відбувся бенефіс народного артиста України Олександра Морозова
У Дрогобичі відбувся бенефіс народного артиста України Олександра Морозова
У Дрогобичі відбувся бенефіс народного артиста України Олександра Морозова

Олександр Морозов, якому виповнилося 60 років, зіграв головну роль у яскравій, динамічній, веселій виставі «Розлучення по-французьки» за твором Франсуа Кампо на сцені Львівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на журналіста дрогобицької газети «Галицька зоря» Ярослава Грицика.

Після завершення дійства присутні у залі дізнались, що Олександр Морозов до приїзду до Дрогобича був актором Луганського обласного академічного музично-драматичного театру. Навесні 2014 року він приїхав на відпочинок у Східницю і в той час на сході України розпочалася війна. До рідного Луганська він уже не повернувся…

Як зазначив директор дрогобицького театру Микола Гнатенко, через деякий час Олександр Іванович прийшов проситися до них на роботу, маючи з собою лише речі, у яких приїхав на курорт. Обласне керівництво із розумінням поставилися до ситуації, у штатний розпис були внесені зміни й Олександр Морозов влився у новий колектив. Згодом до театру ім. Ю.Дрогобича приєдналася ще одна актриса луганського театру – Ірина Осламенко. Дрогобич став для них рідним.

У Дрогобичі відбувся бенефіс народного артиста України Олександра Морозова
У Дрогобичі відбувся бенефіс народного артиста України Олександра Морозова

Постановку вистави «Розлучення по-французьки» на запрошення О. Морозова здійснили його друзі з Луганського обласного театру, що нині базується у Сєверодонецьку, Володимир Московченко й Ірина Лубська. Олександр Іванович зазначив, що вони пропрацювали разом 30 років, тож в окремі моменти репетицій йому здавалося, що він удома, що немає ніякої війни... 

Із ювілеєм Олександра Морозова вітали директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослава Туркало, яка вручила Почесну грамоту за підписом голови ЛОДА О.Синютки; депутат Львівської обласної ради Андрій Ковч за дорученням голови ЛОР О. Ганущина вручив відзнаку «Золотий тризуб»; заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар вручив подяку міського голови та квіти. Керівник профспілки працівників культури Дрогобича Любов Рубан також обдарувала ювіляра квітами, а директор театру Микола Гнатенко і його заступник Олег Загорулько від імені колективу вручили премію і троянди.

Щиро вітали винуватця свята гості з Луганського обласного академічного музично-драматичного театру на чолі з директором Сергієм Дорофеєвим. Він висловив надію, що мине небагато часу й Олександру Морозову таки вдасться вийти на сцену рідного театру в українському Луганську.

Подячну грамоту владики Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Ярослава Приріза Олександрові Морозову за роль у виставі «Дрогобицька Голгофа» вручив отець-декан Іван Паньків.

А ще була невелика театралізована вітальна постановка, підготовлена колегами ювіляра і, звісно, тривалі оплески – чи не найголовніша нагорода для будь-якого актора.

Розчулений Олександр Іванович щиро подякував усім і закликав приходити до театру, адже він створений саме для глядачів.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 03:31 :07