Новини » Політика 2 травня, 2018, 22:21
Порошенко: Ідею автокефалії УПЦ підтримує світ
Засідання РНБО
Засідання РНБО

Президент Петро Порошенко заявляє, що ідея надання Україні Томосу про автокефалію Української православної церкви має підтримку у світі.

Про це він сказав членам Ради національної безпеки і оборони, інформуючи про хід переговорів зі Вселенським Патріархом Варфоломієм, – повідомляє прес-служба президента.

«Ви бачите, що ця ініціатива знайшла дуже активну підтримку в світі – наша українська діаспора, політичні діячі, церковні ієрархи підтримали цю ініціативу», – заявив Порошенко.

Ініціатива щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні знаходить активну підтримку в світі – наша українська діаспора, політичні діячі, церковні ієрархи підтримали цю ініціативу.

Він подякував депутатам, які підтримали звернення президента до патріарха Варфоломія.

«Хотів би ще раз наголосити, що це аж ніяк не є втручанням держави у церковні справи. Наголошую ще раз, що я категоричний противник втручання держави в церковні справи», – запевнив Порошенко.

«Особливо, коли ця держава іноземна. Особливо, коли це країна-агресор.

Особливо, коли оголошення української території канонічною територією церкви іншої держави. Це і є зазіхання на нашу територіальну цілісність», – додав він.

На його думку, «українці вибороли своє право на помісну автокефальну церкву».

«І сьогодні ми дуже сподіваємося, що Його Всесвятість Вселенський Патріарх докладе зусиль і після проведення консультацій, які зараз відбуваються, вони будуть схвалені Синодом, і цей процес буде завершений наданням Україні Томосу», – сказав Порошенко.

Він закликав українців «боротися і молитися», щоб це якнайскоріше відбулося.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 08:18 :19