Новини » Львів 2 травня, 2018, 15:33
Львівська політехніка вперше прийняла фінал Міжнародних змагань з усного рахунку «Прангліміне»

Днями у Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся інтелектуальний турнір – Міжнародний фінал змагань з усного рахунку «Прангліміне». Подібний масштабний і представницький захід у столиці Галичини проводили вперше.

Як повідомили у прес-службі університету, змагання, у яких взяли участь понад 150 учасників із шести європейських країн – Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Словенії та України, проводилися за шістьма категоріями: наймолодші змагалися в категоріях «Чомучки» та «Дослідники», старшокласники – дівчата і хлопці, найдосвідченіші – в категоріях «Сеньорити» та «Сеньори».

Учасників та гостей свята математичних знань тепло привітали заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей. Саме йому належить ініціатива запровадити в Україні змагання з усного рахунку «Прангліміне», а також Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Естонія в Україні Герт Антсу.

Присутність естонського гостя невипадкова. Адже ця інтелектуальна гра виникла в Естонії на острові Пранглі (звідки і назва гри). Її родоначальником був директор місцевої школи Калев Полдсаар, який розробив комп’ютерний тренажер з усного рахунку і провів перші змагання он-лайн. Суперничати можуть як наймолодші, починаючи із першокласників, так і студенти, вчителі, викладачі, батьки. Віковий діапазон вражає: від 6 до 70 років.

Особливої популярності усний математичний рахунок набув у Естонії, Латвії, Литві, Грузії, Словенії та Україні, де щороку відбуваються масові змагання. Згодом національні команди визначають кращих на міжнародному фіналі, який відбувається в одній з країн по черзі. Загалом суперничають між собою в усному рахунку понад 60 тисяч осіб, зокрема, в Україні – понад 30 тисяч. У нас змагання «Прангліміне» відбуваються в рамках україно-естонського освітнього проекту «Міксіке в Україні».

Під час цьогорічного фіналу відмінно виступили представники України. Так, перше місце в категорії «Сеньори» виборов Станіслав Пестерніков. Призерами стали Андрій Стехнович, Юлія Бондар та Віталій Корець.

Загалом у змаганнях превалювали представники країн Балтії. Золотими призерами стали латиші Томасс Зільберс та Войцехс Рафаелс Івановскіс, литовці Сандра Масьяускайте і Грета Музейкуте, естонець Яан Оттер.

Україна бере участь у подібних Міжнародних змаганнях з 2011 року. За цей час члени української збірної вибороли одну золоту та срібну медалі, а також дві бронзові медалі. Відтак, цьогорічний фінал поповнив нашу скарбничку однією золотою та срібною медаллю і двома бронзовими.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 16:09 :40