Новини » Політика 2 травня, 2018, 13:06
Для ефективного співробітництва України та НАТО необхідне бажання обох сторін, – дипломат
ZIK
ZIK

Сьогодні ми чітко розуміємо, які реформи та процедури необхідні для співпраці України з НАТО. Так само Альянс добре знає, що потрібно порадити нам. Таким чином ми повинні рухатися далі, поки не з’явиться політичне відчуття того, що з обох боків ми знаходимося на вищому рівні розуміння і готовності України до вступу в НАТО.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив Надзвичайний та Повноважний посол України, посол України у Швейцарії (у 2008-2014 роках) Ігор Дір.

«Я б хотів нагадати, що Україна вже подавала у 2008 році свою заявку щодо вступу до НАТО. Я дуже добре це пам’ятаю, адже у 2007-2008 роках саме працював у Секретаріаті Президента України, де відповідав за службу зовнішньої політики. Ми брали активну участь у підготовці документів для подачі заявки», – розповідає Ігор Дрік.

Також він зазначив, що тоді, згідно з процедурою, заявку подавали разом із підписами трьох вищих посадових осіб держави – Президента, Прем’єр-міністра та голови Верховної Ради.

«Чому ми тоді подавали заявку? Тому що отримали сигнал від наших колег з Альянсу про те, що ми маємо таку можливість, і вона буде розглянута. Тоді був дуже активний діалог, візити в обидва напрямки. Ми активно проводили комісії Україна-НАТО на території нашої держави. Але результат всі пам’ятають», – додав дипломат.

За його словами, формально заявка України про вступ до Північноатлантичного Альянсу була розглянута, але дві держави – Франція та Німеччина – виступили проти.

Більше того, підкреслив голова правління ГО «Європейський рух України» Вадим Трюхан, у заключному документі саміту в Бухаресті йшлося про те, що «Україна і Грузія стануть членами НАТО».

«У заключному документі вони справді пішли далі, даючи оцінку заявці України. Як ми згадували про Європейський Союз, що для того, аби стати його членом, потрібно пройти формальну сторону – відкриті переговори, закриття питань по умовам вступу. Аналогічна ситуація і з вступом до НАТО», – зазначив екс-посол України у Швейцарії.

Він переконаний, що поки що варто говорити лише про співробітництво, а для того, аби воно було ефективним, необхідне бажання двох сторін.

«Ми на сьогоднішній день чітко розуміємо, які реформи та процедури для цього потрібні. Відповідно Альянс добре знає, що потрібно порадити нам. Ми маємо розділяти членів НАТО, які в двосторонньому форматі нам допомагають, і сам Альянс, який допомагає нам політично в плані просування реформ», – переконаний Дір.

Тому він вважає, що ми повинні рухатися далі, поки не з’явиться політичне відчуття того, що з обох боків ми знаходимося на вищому рівні розуміння і готовності України до вступу в НАТО.

«Зрозуміло, що на цьому етапі повинен настати референдум. Тобто нам з вами сьогодні потрібно розуміти те, що окрім готовності держави до вступу, потрібно і щоб під час референдуму була висловлена згода громадян України», – підсумував дипломат.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 14:21 :39