Новини » Суспільство 1 травня, 2018, 22:10
Якщо почнеться процес надання автокефалії, то Москва провокуватиме конфлікти в Україні, – Юраш
ZIK
ZIK

Провокування конфліктів на релігійному грунті є однією з частин гібридної війни. Якщо почнуться процеси надання автокефалії, то з боку модераторів у Москві буде намагання спровокувати конфліктні ситуації в Україні.

Про це в ефірі програми «DROZDOV» на телеканалі ZIK заявив релігієзнавець, директор Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, відповідаючи на запитання, якщо українські православні церкви доможуться надання автокефалії, якими можуть бути диверсійні дії Московського патріархату.

«Можуть біти різні дії. Очевидно, що провокування конфліктів на релігійному грунті є однією з частин гібридної війни. Я думаю, якщо почнуться процеси надання автокефалії, то з боку модераторів у Москві буде намагання спровокувати такі конфліктні ситуації в дуже багатьох місцях», – вважає пан Юраш.

За словами релігієзнавця, кілька днів тому він з експертною радою виїжджав до Рівного для відслідковування ситуації в селі Птиче, де триває конфлікт з УПЦ МП.

«Село стало відоме на весь світ, бо глава МЗС Росії Лавров і голова відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Іларіон Алфеєв про нього повідомляють кожні півроку. Там є конфлікт. Більшість громади вийшла з УПЦ МП і перейшла до УПЦ КП. Оскільки це більшість, вони хочуть отримати право служити в тому ж храмі, де і до цього. Аби цього не допустити, створюється штучна конфліктна ситуація», – відзначив Андрій Юраш.

Як зауважив гість програми, для створення Української помісної церкви мають злитися дві юрисдикції, які представляють однакове ідеологічне спрямування та виражають однаковий церковний концепт і з незрозумілих суб’єктивних причин існують окремо

«Це є УПЦ КП і УАПЦ. Вони підписали звернення, що очікують томосу і беруть участь в об’єднавчому процесі. Крім того до цього процесу мають приєднатися те духовенство і парафії, які перебувають в УПЦ МП. Це правильний концепт. Він мабуть не глобальний. Тоді будуть відкинуті будь-які маски. Аргументи тих, хто десятиліттями говорив, що хочуть автокефалії, але аби її надали колись. Зараз вони не відстоюють автокефалію, а своє право бути в рамках церкви, пов’язаної з Московським патріархатом», – констатував Андрій Юраш.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 13:38 :19