Новини » Суспільство 1 травня, 2018, 5:17
У Польщі п’ятеро п’яних українофобів напали на активістів, які відновлювали цвинтар

У селі Стара Гута Підкарпатського воєводства Польщі п’яні чоловіки напали на учасників табору товариства «Маґурич», яке відновлювало цвинтар.

Про це повідомляє український тижневик у Польщі «Наше слово».

Раніше товариство «Магурич» запрошувало всіх охочих допомогти у відновленні цвинтаря у Старій Гуті. Роботи проводяться від 28 квітня і закінчаться 6 травня. За чотири попередні роки на кладовищі реставровано більше 170 хрестів, залишилось відновити 50.

Серед учасників табору були голова товаритсва Шимон Моджеєвський та волонтерка, викладачка Ольга Соляр. Вона повідомила, що нападники прибули на старий цвинтар, де розташувався табір, погрожували учасникам.

Нападники вигукували «Wyp…ać na Ukrainę» («Забирайтесь в Україну»), звинувачували учасників табору у відновлюванні могил УПА. На виклик приїхала поліція. Затримано 5 осіб, усі були нетверезі.

«Атака на «Маґурич» – це черговий приклад розпалювання у південно-східній Польщі ненависті до всього українського», – зазначає ОУП (Об’єднання українців у Польщі). Від 2014 р. на території Польщі осквернено кільканадцять українських могил і пам’ятників. Після провокаційного нищення могил на військовому кладовищі в Пікуличах поблизу Перемишля у травні 2016 р. дійшло (26 червня 2016 р.) до атаки на традиційну релігійну ходу українців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 05:15 :40