Новини » Світ 1 травня, 2018, 1:48
«Джавеліни» стримають танки, але радикально посилити ЗСУ можуть лише реформи, – Карпентер

Можливості української армії радикально змінять не «Джавеліни», а реформи структури командування.

Це – корисний вид озброєння, який матиме обмежений, стримуючий, ефект, але не змінить фундаментально можливості української армії

Про це, коментуючи заяву Держдепу про доставку до України протитанкових переносних ракетних комплексів «Джавелін» заявив Майкл Карпентер,екс-посадовець Пентагону та директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер, – повідомляє Голос Америки.

Як відомо, у березні Державний департамент США погодив продаж Україні 210 ракет «Джавелін» та 37 пускових установок.

«Нарешті Україна отримала «Джавеліни». На моральному, політичному, тактичному та стратегічному рівні це правильне рішення, яке допоможе Україні захиститись від безупинної агресії Росії, яка вже забрала понад 10 000 життів», – відзначив експерт.

Значно важливішою є структура командування збройних сил, яка відчайдушно потребує реформування у відповідності до стандартів НАТО

При цьому він наголосив, що було би помилкою вважати, що «Джавеліни» кардинально міняють ситуацію на лінії фронту.

«Вони є корисним видом озброєння, яке матиме обмежений стримуючий ефект, але не змінить фундаментально можливості української армії. Значно важливішою є структура командування збройних сил, яка відчайдушно потребує реформування у відповідності до стандартів НАТО, а також рівень підготовки та боєготовності українських військ – обидві ці складові також потребують негайної уваги. Нарешті, важливо пам’ятати, що Україна платить за ці ракети. У довготерміновій перспективі буде значно краще, якщо Україна реформує свою оборонну промисловість (тобто зробить її більш прозорою та менш вразливою до корупції), щоб бути здатною самостійно виробляти протитанкову зброю», – відзначив Карпентер.

Окремі оглядачі звертають увагу на те, що озброєння України відбулося саме за президентства Дональда Трампа, якого у США політичні опоненти звинувачують у симпатіях до Росії.

Президент України Петро Порошенко подякував США за ухвалене рішення та підкреслив, що ціна агресії проти України має зростати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 17:16 :40