Новини » Політика 1 травня, 2018, 12:38
«Джавеліни» є зеленою карткою для України у сфері постачання зброї з-за кордону, – Згурець
ZIK
ZIK

Високотехнологічні зразки зброї надходять в Україну дуже повільно. Для інших країн доставка «Джавелінів» є сигналом, що нас можна оснащувати зброєю. Тому, фактично, Україна зробила важливий політичний крок.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив директор інформаційно-консалтингової компанії «Defense express» Сергій Згурець.

«Американська техніка розрахована на бійця, який інтуїтивно може оперувати подібною зброєю. Ми маємо безпілотні комплекси «Raven» американського виробництва, і за нашими оцінками, ця зброя дуже нам підходить. Схожа ситуація із «Джавелінами». Їх давно використовує американська армія. І я думаю, що вони суттєво вплинуть на посилення протитанкового резерву, про що й говорив Полторак. Гадаю, що навчання не займе багато часу. Використовуватимуть зброю, залучивши сили спеціальних операцій та десантно-штурмових військ», – каже Сергій Згурець.

Крім того, Україна виготовляє зразки протитанкових комплексів, зокрема, «Стугну», «Корсар». Вони поставляються у ЗСУ тисячами, звертає увагу директор інформаційно-консалтингової компанії.

«Це означає, що тисячі вітчизняних ракет є основою штатного наповнення наших механізованих підрозділів. Двісті американських ракет – це резерв, який буде використовуватися у спеціальних операціях з огляду на певні переваги цього зразка над українськими. Хоч порівняння треба робити інтегрально. Втім, «Джавеліни» відрізняється тим, що вражають у ціль противника зверху. Це дає більші гарантії знищити суперника на полі бою», – зазначає Сергій Згурець.

«Джавеліни», перш за все, змінили політичну ситуацію, підкреслює директор інформаційно-консалтингової компанії «Defense express».

«Вони стали зеленою карткою для інших країн стосовно того, що нам можна постачати високотехнологічні зразки. Бо цей процес протікає дуже повільно і непросто. З іншого боку, агресор і сепаратисти не знають, де будуть застосовані «Джавеліни», а тому ефект страху є дуже великим. Використання їх у кожній точці введе ворога у ступор. Дійсно відстежити пересування цих комплексів надзвичайно важко», – розказує Сергій Згурець.

До того ж, Україна виготовляє і власну зброю. Так у квітні Петро Порошенко анонсував виробництво ракетних комплексів «Вільха». Їх випробовують і, ймовірно, із середини наступного року ця зброя з’явиться у ЗСУ.

«Я думаю, що випробування «Вільхи» триватиме до липня. У серпні міністр оборони заявить про прийняття на оборону, а Президент дасть указ на серійне виробництво. Так, із середини наступного року наші ракетні полки, які оснащені комплексами «Смерч», почнуть отримувати високоточну зброю залпового вогню на базі системи «Вільха»», – додає Сергій Згурець.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 13:55 :56