Новини » Суспільство 30 квітня, 2018, 17:30
Усі операції в АТО керувалися СБУ, але надалі це неможливо, – заступник голови Ради резервістів
ZIK
ZIK

Чотири роки Антитерористичною операцією керувала Служба безпеки України. Але надалі це неможливо. Тому передача повноважень військовослужбовцям, щоб планувати, як ми будемо захищатися – це цілком логічний і нормальний крок.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник голови Ради резервістів при Генштабі Мирослав Гай.

Нагадаємо, 30 квітня завершується Антитерористична операція і набуває чинності розпорядження про особливий порядок на Донбасі.

Відтак замість штабу АТО на Донбасі за все відповідатиме Об'єднаний оперативний штаб Збройних сил України, утворений в рамках реформування структури ЗСУ та Генштабу ще у 2016 році.

Військовий експерт Мирослав Гай каже, що передача повноважень оперативному штабу – правильний і потрібний крок.

«Адже усі чотири роки Антитерористичною операцією керувала Служба безпеки України. Але надалі це неможливо. Фактично усі операції, які проводилися, вони керувалися СБУ. Так, у цій структурі є фахівці, але це не військові фахівці. Це люди, які вміють боротися з терором, займатися контррозвідкою, та люди, які можуть захищати будинки. Але, вибачте, у нас танки стріляють по мирному населенню, щодня у нас десятки поранених, є і загиблі. Тобто в нас іде війна. Це ще не повномасштабна війна, але усі посили для цього росіяни створюють», – зазначив Мирослав Гай.

Зокрема, додає військовий експерт, що зараз Росія змінює своє військове законодавство, щоб офіційно перекидати сили на територію інших держав, зокрема, України, а також накопичує сили бля кордонів країни.

Тому, вважає Мирослав Гай, у разі повномасштабного вторгнення СБУ не зможе протистояти Росії.

«Окрім того, що РФ веде війну на Донбасі, вона додатково готується до широкомасштабної агресії. Тому зрозуміло, що передача повноважень від СБУ військовослужбовцям для того, щоб планувати, як ми будемо захищатися – це цілком логічний і нормальний крок»,– підкреслив Мирослав Гай.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 04:05 :56