понеділок, 30 квітня, 2018, 14:21 Політика
Учасники моніторингової місії ОБСЄ представляють не свої країни, а організацію, – Александр Хуг
ZIK
ZIK

Серед представників моніторингової місії ОБСЄ в Україні є і росіяни. Втім, їхня присутність є незаангажованою і не лобіює інтереси Росії, а тому не впливає на висновки організації щодо ситуації на Донбасі.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» заявив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

Формат АТО змінюється на операцію Об’єднаних сил. Президент Петро Порошенко 20 лютого підписав закон «Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей», що переформатовує АТО і визначає Росію агресором.

«Спеціальна моніторингова місія, згідно зі своїм мандатом, звітує про факти. Я думаю, що на цьому етапі рано робити вичерпний аналіз, бо операція ще не змінила свою структуру. Відповідно ще не до кінця зрозуміло, якою буде організація та робота Об’єднаних сил. Ми документуватимемо всі зміни на місцях і повідомлятимемо про них. Мінські домовленості передбачають дії всіх сторін, які їх підписали. Нормалізація конфлікту має мати місце. Якщо операція Об’єднаних сил посприяє захисту цивільного населення, то я думаю, що це нагода позитивно вплинути на розвиток ситуації. Ми пильно спостерігатимемо за перебігом подій з обох сторін», – запевняє заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

Експерт підкреслює: не потрібно перейматися тим, що у спеціальній моніторинговій місії є росіяни. Адже, по-перше, вони не заангажовані, а по-друге, серед спостерігачів є люди інших національностей.

«Представники місії походять із 47 держав-учасниць ОБСЄ. Зараз є приблизно 700 спостерігачів – найбільше їх із США та Європейського Союзу. У будь-якому разі, не є так, що один контингент може впливати на результати наших спостережень. Ми дуже уважно працюємо над тим, щоб наші патрулі складалися з різних спостерігачів і не було представників лише чи то з Росії, чи Швейцарії. Всі учасники патрулів повинні брати участь у складанні звіту. Тобто неможливо, щоб один спостерігач чи група змогла б вплинути загалом на висновки. Звісно, всі ми люди, іноді робимо помилки. Але перевіряємо їх  і поправляємо», – говорить Александр Хуг.

Заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні наголошує на тому, що висновки моніторингу не подобаються обом сторонам, адже є зрізом порушень. До слова, фз 30 березня, коли на Донбасі було оголошено «великоднє» перемир’я, але спостерігачі ОБСЄ зафіксували 1721 випадок порушення вогню.

 «Інформація, яку ми повідомляємо, не є зручною для сторін. Очевидно, простіше виставити посланця у негативному світлі, замість того, щоб діяти. Ми не привозимо інформацію про те, що все добре, не ремонтуємо дороги, школи. Ми фіксуємо каталог порушень щодня і публікуємо їх на нашому сайті трьома мовами: англійською, українською та російською», – зазначає експерт.

Заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні звертає увагу і на фаховість її учасників.

«Я розумію, що українці занепокоєні через участь росіян у місії. Однак запевняю: всі наші спостерігачі представляють не країну, яка їх відіслала, а ОБСЄ. Вони працюють згідно наших принципів і мандатів, підписують кодекс поведінки. Всі хто порушують правила, пожинають відповідні наслідки і можуть бути відлученими від роботи», – пояснює Александр Хуг.

Нагадаємо, Місія США в ОБСЄ заявила, що Росія в Україні порушує основні принципи ОБСЄ, насильство на Донбасі продовжується.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 04:43 :15