понеділок, 30 квітня, 2018, 12:27 Суспільство
Одна лише зміна законодавства не вирішить проблему із підкупом виборців, – Черненко
ZIK
ZIK

Наразі некоректно говорити про якісь майбутні місця політичних партій у парламенті, посилаючись на соціологічні рейтинги. Адже 40% українців взагалі не визначились, кому віддадуть свій голос.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України (фракція БПП) Олександр Черненко.

Він підкреслив: логіка місцевих та парламентських виборів є абсолютно різною. Тому не варто порівнювати результати волевиявлень в ОТГ, де, за свідченням Блоку Петра Порошенка, половина виборців віддала свої голоси за представників цієї політсили, та результати соціологічних опитувань, де ця фракція – аж на сьомій сходинці.

«На місцевих виборах, в основному, голосують за персоналії, а не за партійні бренди», – підкреслив Черненко.

Згідно із соціологічними даними, більшість політсил, які підтримують громадяни, перебуває у межах похибки.

«Це при тому, що 40% взагалі не визначились, або проголосують проти всіх. В умовах, коли більше половини електорату не бачить, за кого голосувати або не хоче підтримувати тих, хто є у списках, такі рейтинги нічого не означають», – зазначив Черненко.

Тому, за його словами, коли почнеться активна виборча кампанія, рейтинги стануть абсолютно іншими. Тоді різноманітні «віртуальні партійні проекти», якими свого часу були «Жінки за майбутнє», «Україна вперед» чи «Команда озимого покоління», просто не пройдуть до парламенту. Тож, на його думку, така доля чекає і на партію «Слуга народу», яка зараз, начебто, посідає третю позицію у соціологічних рейтингах.

«Якщо брати похибку, рейтинг БПП не є набагато меншим, ніж у «Батьківщини», та співмірний із підтримкою інших парламентських партій. Так, сьогодні є сильне розчарування та повна дезорієнтація електорату. Однак, не коректно говорити про якісь місця у списках, коли усі йдуть майже рівно», – зауважив він.

Нардеп підкреслив: сьогодні в українському законодавстві передбачена найбільша у світі кримінальна відповідальність за підкуп виборця. Однак, це ні на що не впливає.

«За таке можна сісти в тюрму на сім років, це серйозна відповідальність, та воно не працює. Тому питання тут полягає не лише у законодавстві. Адже боротьба із порушеннями на виборах є комплексною: йдеться і про діяльність правоохоронних органів», – наголосив Черненко.

Тому, щоб уникати таких порушень, недостатньо лише змінювати законодавство. Потрібно провести чітку деталізацію цього процесу.

«Дуже часто не вдається провести логічний ланцюг від замовника до виконавця. Самими ж змінами до закону нічого не зміниш, однак все ж його таки потрібно вдосконалювати. Та не можна покладати надії на те, що сьогодні змінимо закон, а завтра відразу ж отримаємо чесні вибори. Це абсурд», – заявив депутат.

Мовляв, поки виборець буде готовий продавати свій голос, завжди знайдуться ті, хто захоче його купити. І це зовсім не залежить від виборчої системи чи інших законодавчих або процесуальних норм.

«Тому тут потрібно змінювати загальну політичну культуру», – підкреслив Олександр Черненко.

Нагадаємо, у неділю, 29 квітня, у 40 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) в 17 областях України пройшли перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 11:24 :39