понеділок, 30 квітня, 2018, 16:36 Політика
Моніторингова місія ОБСЄ не має виконавчого мандату, – Александр Хуг
ZIK
ZIK

Місія ОБСЄ не впливає на ситуацію на Донбасі, однак спостерігає за нею та веде відповідний звіт. На основі цих фактів сторони конфлікту мають вживати певні заходи.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» заявив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

«Впродовж двох днів у квітні я брав участь у моніторингу разом із моїми колегами з ОБСЄ, які живуть і працюють у Донецьку. Під час патрулюівання я зустрічався із цивільними, що страждають від насильства понад чотири роки. Вони розповіли, що це дуже сильно впливає на їхнє життя. Адже у них є проблеми із вільним пересуванням, обстрілами, перетином лінії зіткнення тощо», – каже Александр Хуг.

Заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні зазначив: він бачився і з лідерами збройних формувань.

«Ми обговорювали питання щодо безпеки, бо наші спостерігачі також ризикують своїм життям та здоров’ям. Я закликав вжити всіх заходів щоби захистити цивільних людей і не розташовувати військову техніку у житлових районах, які точно будуть ціллю. Крім того, наголошував на тому, що не варто вести вогонь у відповідь на обстріли. Ці дискусії не прості, однак необхідні. Мені запропонували платформи для ведення діалогу і ми очікуємо, що всі сторони виконуватимуть домовленості з доброї волі», – зазначає Александр Хуг.

Хуг наголошує: завдання операції – це спостереження і звітування.

«Місія не має виконавчого мандату і не може вживати заходи. Відповідно саме сторони конфлікту можуть реагувати, захищати цивільне населення, відвести озброєння, розмінувати поля тощо. Місія звітує про те, де відповідні заходи не були проведеними. Ми надаємо об’єктивну інформацію, факти і вони мають значення. На їхній основі можна ухвалювати рішення і саме вони можуть вплинути на ситуацію. Однак так буває не часто. Понад дві з половиною тисячі порушень ми помітили минулого тижня. Минулого року приблизно чотири тисячі одиниць озброєння зафіксовано там, де вони не повинні бути. Якщо б сторони вживали заходи на базі наших звітів, то це давало б платформу для зміни ситуації на краще», – підкреслює Александр Хуг.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 18:11 :12