Новини » Економіка 30 квітня, 2018, 18:35
Експерт навів приклад успішної країни з регульованим газовим тарифом
ZIK
ZIK

Румунія до цього часу регулює ціни на газ для населення, і вони не є ринковими. І ця країна зробила величезний економічний ривок протягом останніх декількох років.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK зазначив експерт із питань енергетики Андрій Герус.

Нагадаємо, як заявив перший заступник голови МВФ Девід Ліптон, «забезпечені громадяни повинні платити фактичну вартість палива, адже окрім газу люди звикли платити за будь-який інший товар рівно стільки, скільки він коштує… Нинішня система субсидування захищає понад 30 відсотків малозабезпечених громадян, тож підвищення цін на газ на них не вплине жодним чином».

Андрій Герус, коментуючи заяву пана Ліптона, зауважив, що субсидії в Україні мають не 30%, а 60% населення. Гість програми навів приклад Молдови, де встановили ринкові ціни на газ, та Румунії, де досі регулюють ціни на блакитне паливо для населення.

«Молдова – це єдина країна біля нас, яка має ВВП на душу населення нижчий, ніж в Україні, притому, що цін на газ у них вже високі. А є поряд інша країна – Румунія, яка до цього часу регулює ціни на газ для населення, і вони не є ринковими. Але Румунія зробила величезний економічний ривок протягом останніх декількох років. Торік у них у третьому кварталі ВВП виріс на 8,8%. У нас за рік – близько 3%», – порівняв Андрій Герус.

Гість програми нагадав заяву голови Верховної Ради України Андрія Парубія стосовно того, що МВФ у разі створення Антикорупційного суду готовий відкласти на другий план питання тарифів на газ.

«На мою думку, це правильна позиція, тому що є критичні точки, критичні проблеми, які можуть дати суттєвий поштовх для країни у розвитку», – зазначив експерт.

Андрій Герус, коментуючи питання щодо подолання корупції у галузі, наголосив: якщо є нечисті на руку чиновники чи керівники держпідприємств, то вони, отримуючи доступ до більшого грошового потоку після підняття цін на газ, можуть більше вкрасти, адже зробити це можна різними способами.

«Очевидно, якщо десь є корупція, то збільшувати ціни на газ для того, щоб там, де вона відбувається, потоки збільшилися у декілька разів, це досить дивно», – зазначив експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 10:06 :34