Новини » Економіка 30 квітня, 2018, 17:19
Експерт: «Нафтогаз» контролює менше 10% ринку газу для промисловості
ZIK
ZIK

У НАК «Нафтогаз України» завжди одна з найгірших цінових пропозицій на ринку, і нині «Нафтогаз» перебуває навіть не у першій десятці тих, хто продає свій газ промисловим споживачам.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK зазначив експерт із питань енергетики Андрій Герус.

Нагадаємо, з 1 травня 2018-го НАК «Нафтогаз України» збільшує ціну на природний газ, який відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на 5,2%-5,5% порівняно з квітнем 2018-го, тож мінімальна вартість блакитного палива підвищиться майже на 800 грн – до 8670 грн за тисячу кубометрів газу.

Андрій Герус, відповідаючи на запитання, чи відіб’ється підвищення вартості газу для промисловості на споживачах, наголосив, що такі кроки завжди впливають на споживача прямо або ж опосередковано. Разом із тим гість програми наголосив, що нині промисловість у більшості не купує блакитне паливо у НАК «Нафтогаз України».

«На ринку газу для промисловості створено дійсно конкурентний ринок, і на сьогодні «Нафтогаз» контролює менше 10 відсотків поставок такого газу промисловим підприємствам. Тому будь-яке підприємство… може знайти з десяток інших трейдерів, які продають цей газ дешевше. Тому це не є якась стала цифра, що саме таку величину буде коштувати газ для всіх у травні. Більшість підприємств купуватимуть газ за нижчими цінами», – переконаний експерт із питань енергетики.

Андрій Герус додав, що в НАК «Нафтогаз України» – завжди одна з найгірших цінових пропозицій на ринку. Гість програми нагадав, що «Нафтогаз» встановив нижчу ціну на березень для українського споживача, плануючи закупити дешевший газ у «Газпрому».

«Тоді багатьом споживачам було в них цікаво купляти, а так, загалом, крупна металургія, середні підприємства, аграрні підприємства купують газ в імпортерів або трейдерів, або у вітчизняних видобувників газу, бо на сьогодні у нас ті, хто видобуває газ, мають право вільно продавати газ промисловим споживачам», – зауважив експерт із питань енергетики.

Андрій Герус додав, що НАК «Нафтогаз України» перебуває навіть не у першій десятці тих, хто продає свій газ промисловим споживачам.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 20:45 :55