субота, 28 квітня, 2018, 4:48 Світ
Ліквідаторів 9/11 вразила загадкова епідемія раку крові

Рятувальники, які гасили пожежі і розбирали завали на місці веж-близнюків Всесвітнього торгового центру у Нью-Йорку, знищених терористами 11 вересня 2001 року, надзвичайно часто страждають від раку крові.

Про це повідомляють РІА «Новости».

Пожарные на месте теракта 11 сентября 2001 года в Нью-Йорке

«Ми виявили, що багато рятувальники і їх добровільні помічники виявилися носіями моноклональній гаммопатіі, попередника раку крові, причому це було характерно навіть для молоді. Це говорить про те, що надалі пожежники помітно частіше ставати жертвами мієломи, ніж інші жителі міста», – заявив Аміт Верма з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна у Нью-Йорку.

Вчені вже давно підозрюють, що гасіння пожеж – далеко не безпечне заняття не тільки тому, що вогонь, жар і дим можуть вбити пожежного, коли він намагається врятувати людей, а й тому, що перебування в такій атмосфері може сприяти розвитку раку, – пише видання.

Наприклад, десять років тому експерти Міжнародного агентства з вивчення раку (IARC) висунули припущення, що робота пожежним може підвищувати ймовірність розвитку раку. Згодом цю гіпотезу частково підтвердили американські медичні служби, що стежили за здоров’ям рятувальників, а рік тому канадські медики розкрили механізм розвитку пухлин в організмі пожежних.

Верма і його колеги вже давно цікавилися тим, як гасіння пожеж та розбір завалів на місці Всесвітнього торгового центру могли вплинути на здоров’я рятувальників та їхню схильність до раку.

Річ у тому, що обвалення веж-близнюків і подальша пожежа викинули в повітря величезну кількість азбестового пилу, ароматичних вуглеводнів та інших канцерогенів. Велика частина з них осіла або залишалася у повітрі у районі руїн, які рятувальники і добровольці розбирали протягом десяти місяців.

Як припустили вчені, такий довгий контакт з небезпечними речовинами повинен був серйозно позначитися на здоров’ї рятувальників. Для перевірки цієї ідеї вони зібрали і проаналізували зразки крові і тканин у восьми сотень ліквідаторів 9/11.

Підозри виправдалися – ті, хто брав участь в розборі завалів, приблизно вдвічі частіше страждали від ранніх форм мієломи (раку крові), ніж інші мешканці Нью-Йорка.

Потім медики перевірили, коли у пожежних розвивалися більш серйозні злоякісні утворення. Як виявилося, перші важкі випадки мієломи почали з’являтися у них вже на 57-му році життя – приблизно на 12 років раніше, ніж у інших американців.

Все це, як підкреслює Верма, повинні враховувати медичні та соціальні служби, щоб допомогти пожежникам уникнути розвитку раку крові і мінімізувати витрати на боротьбу з ним.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 02:01 :05