Новини » Економіка 27 квітня, 2018, 19:50
Сьогодні немає жодних кроків для того, щоб врятувати ГТС, – Василь Філіпчук
ZIK
ZIK

Питання щодо газотранспортної системи слід вирішувати шляхом лібералізації ринку, адже держава не повинна займатися економічними процесами і транзитом газу.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив український дипломат, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук.

Гість програми зауважив, що про будівництво «Північного потоку» було відомо ще з початку «першої газової війни» із РФ. Тоді Україна отримала чіткі сигнали щодо підтримки з боку Європи. Так, ЄС обіцяв Україні 3 млрд євро на модернізацію ГТС. Ці кошти, продовжив гість програми, виділили, але українські органи влади не змогли забезпечити підготовку відповідних планів.

Експерт наголосив, що питання щодо ГТС слід вирішувати шляхом лібералізації ринку, адже держава не повинна займатися економічними процесами і транзитом газу.

«Тим більше, під час де-факто війни з Росією. Як українська держава може вести переговори щодо транзиту газу? Це має бути незалежний оператор», – вважає Василь Філіпчук.

Гість програми зауважив, що нині Україна транзитує 80-90 млрд кубометрів російського газу, проте вже через два роки це буде 10 млрд кубометрів, тобто лише 5% від потужності самої ГТС. Отож, вважає він, вона просто перетвориться на металобрухт.

«Потрібно терміново щось робити. Але в нашого керівництва є два варіанти: або зробити щось зараз – віддати у концесію чи продати і не мати можливості доступу до таких цікавих фінансових потоків, які є сьогодні від транзиту. Тоді через два-три-п’ять років якісь кошти будуть іти у державний бюджет і… ГТС буде використовуватися», – зазначив експерт.

Інший варіант, продовжив Василь Філіпчук, – нічого не робити та перекидати провину на Путіна й німців, з якими той домовився, розуміючи, що через два роки від ГТС вже не буде нічого.

«Керівництво «Нафтогазу» прийняло рішення. Ми бачимо, що на сьогодні жодних кроків для того, щоб врятувати ГТС, немає», – вважає Василь Філіпчук.

Військовий експерт Олег Старіков переконаний, що українську газову «трубу» потрібно продавати.

«Не знаю, куплять її чи не куплять, але через два роки ми взагалі нічого не будемо мати. Зараз, імовірно, ще щось вийде», – зазначив Олег Старіков.

На його думку, керівництво держави нині має шукати шляхи виходу із ситуації, і якщо не вдасться цього зробити, то до 2019 року виникнуть великі проблеми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 08:05 :54