Новини » Політика 27 квітня, 2018, 19:05
Серед країн-членів НАТО маємо імідж корумпованої держави, – експерт
ZIK
ZIK

Україна має імідж корумпованої країни в Європі та серед країн-членів Північноатлантичного альянсу, тому до неї немає довіри та впевненості у нашій державі як партнері.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив український дипломат, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук.

Гість програми, відповідаючи на запитання щодо співпраці України з країнами-членами НАТО, наголосив, що є системна проблема з тим, що Україна має імідж у Європі та серед країн-членів Північноатлантичного альянсу корумпованої країни.

«Є брак довіри. Ми про це говорили, коли обговорювали питання постачання зброї Україні. Не постачають не лише тому, що стандарти не сходяться, не постачають тому, що немає довіри, що немає упевненості у тому, що ця зброя в один день невідомо де опиниться, немає упевненості у партнері. А ця впевненість здобувається саме щоденною дипломатичною роботою, а її, мені здається, недостатньо», – вважає Василь Філіпчук.

Окрім того, наголосив експерт, має бути певний рівень стратегічного планування і мислення.

«Дуже вдала теза щодо необхідності розбудови стратегічних відносин із країнами міжмор’я, але саміт країн Тримор’я, який був організований минулого року в Польщі за участю американського президента, – де там була Україна? Її там просто не було, хоча для дипломатії це мало бути завдання – забезпечити все, щоб наша країна там перебувала», – заявив Василь Філіпчук.

Гість програми додав, що Україна не була представлена і на подібній зустрічі країн Тримор’я із Китаєм та інших.

«Це і є конкретні прояви того, … чому нам не дають гроші, чому нам не довіряють, і це все закінчується тільки словами. Слова правильні, але дій немає», – резюмував експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 08:40 :19