п'ятниця, 27 квітня, 2018, 14:58 Політика
«Самопоміч» витрачає державні гроші на газету, а БПП хоче надавати з них гранти, – Фіщенко
ZIK
ZIK

Політичні партії витрачають виділені з державного бюджету кошти на суму 513 мільйонів гривень переважно на рекламу та піар. Хоча мали б їх віддавати на розвиток партійної структури.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив аналітик з партійних фінансів громадського руху «Чесно» Ігор Фіщенко.

«Є суттєва різниця між тим, на що партії мали б витрачати державні гроші, і на що насправді вони йдуть. Адже зараз вони віддають кошти на заробітну плату, медіа, рекламу. У випадку реклами – це переважно «джинса», тобто не маркована реклама, яку громадяни бачать у вигляді новинних статей чи відеоматеріалів. Адже навіть участь у деяких програмах на телебаченні, судячи із актів та договорів, до яких ми отримали доступ від НАЗК, можна побачити, що партії платять із державних коштів за участь в таких шоу», – сказав Фіщенко.

Також він зазначив, що велика частина коштів витрачається на оренду офісів та віддається з податками у державну казну.

«Держава виділяє із бюджету на фінансування політичних партій 513 мільйонів гривень. І саме частина з них буде повернута назад у вигляді податків», – додав він.

Хоча є ще певні відмінності у тому, на що кожна партія може витрачати кошти.

«Наприклад, «Самопоміч» робить наголос на своїй партійній газеті, яку видає тиражем по два-три мільйони примірників з великою періодичністю. Також досить цікаво, віднедавна, почав розпоряджатись коштами Блок Петра Порошенка «Солідарність». Адже там оголосили конкурс для громадських організацій і, буцім, будуть надавати їм гранти», – прокоментував Фіщенко.

Проте, за словами аналітика, гроші, наприклад у БПП, мали б бути витрачені на партійну структуру і на розвиток спроможності партії, зокрема, аналітичної, експертної, законотворчої, на зв'язок із виборцем, а не на «бомбардування» рекламою.

«Державне фінансування – це досить популярна система, яка запроваджена у всіх європейських країнах вже дуже давно, а ми цей шлях тільки починаємо. Але цікавим є той факт, що партії переважно витрачають усі виділені гроші. Хіба що у 2016 році не зміг лише «Народний фронт» витратити  4 мільйони гривень.  І вже у 2017 році ситуацію виправили, бо ніхто у минулому році нічого не повертав до бюджету», – розповів аналітик.

Нагадаємо, щотижня викривальний проект із Севгіль Мусаєвою «Джокери» на телеканалі ZIK розповідає, хто насправді фінансує політичні партії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 12:18 :28