Новини » Політика 26 квітня, 2018, 18:40
Видачею паспортів Угорщина хоче забезпечити вплив на всю Україну, – Ігор Мірошниченко
ZIK
ZIK

Видача угорських паспортів громадянам України є безперечною провокацією Угорщини, яку вона здійснює для того, щоб посилити власну присутність на Закарпатті і в майбутньому забезпечити впливи, можливо, і на політику всієї України.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України VII скликання Ігор Мірошниченко.

Нагадаємо, очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто у відповідь на законодавчу ініціативу Президента України щодо запровадження санкцій проти громадян України, які мають подвійне громадянство і брали участь у виборах іншої країни (йдеться про поданий Президентом до ВРУ законопроект № 8297 щодо змін до закону «Про громадянство України»), заявив, що «в Україні Президент разом із ВРУ крок за кроком безпрецедентно підло і наперед сплановано наступають на права нацменшин».

«Те, що це є втручанням у внутрішні справи України, це безсумнівно», – заявив Ігор Мірошниченко, коментуючи заяви очільника угорського МЗС.

Гість програми зауважив, що ініціатива Президента України, на його переконання, абсолютно не потрібна, оскільки Конституцією України подвійне громадянство не передбачене.

«На жаль, у нас не прописані механізми втрати українського громадянства, але дух Конституції передбачає, що набуття громадянства іншої країни автоматично тягне за собою втрату українського громадянства… Тому сьогодні законодавча ініціатива Петра Порошенка є нікчемною, вона не змінює суті», – заявив Ігор Мірошниченко.

Гість програми зауважив, що угорці на цю тему говорять через те, що розуміють, що, насамперед, це може вдарити по їхніх громадянах.

«Про що я говорю, коли кажу про провокації з боку угорської сторони? Безперечною провокацією є видача угорських паспортів громадянам України, адже Угорщина, надаючи громадянство своєї держави українцям, не може не знати про те, що Конституцією України подвійне громадянство не передбачене. Для чого це робить Угорщина? Очевидно для того, щоб позначити значно суттєвішу свою присутність на Закарпатті і в майбутньому забезпечити впливи, у тому числі не лише на органи місцевого самоврядування, де ми знаємо приклади місцевих депутатів із місцевим громадянством, але, можливо, і на політику всієї України. Це не виключено», – заявив Ігор Мірошниченко.

Сьогодні ж, продовжив гість програми, є захисна реакція для того, щоб ініціатива Президента України, яка стосується, насамперед, мешканців Криму, не була причиною активної перевірки фактів подвійного громадянства на Закарпатті, де багато мешканців мають угорські паспорти.

«Мені здається, що це така захисна реакція Угорщини на свої дії, які вона вчиняла впродовж багатьох років», – вважає гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 16:36 :36