четвер, 26 квітня, 2018, 14:36 Політика
У Тимошенко найбільше шансів потрапити у другий тур виборів, – соціолог
ZIK
ZIK

Згідно з соцопитуванням, найбільше шансів потрапити до другого туру президентських виборів є у Юлії Тимошенко. Окрім неї туди може потрапити будь-який із кандидатів, чий рейтинг складає не менше 8-9%.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK зазначив заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів.

«Антирейтинг складається з простого питання: за якого кандидата ви б не проголосували в жодному випадку? Відповідно він свідчить про те, наскільки високим є рейтинг недовіри до будь-якого з кандидатів», – пояснив Любомир Мисів.

Він також зазначив, що очолюють антирейтинг саме представники влади – Президент України Петро Порошенко і екс-прем’єр Арсеній Яценюк.

«Звісно, що цей негатив накопичувався через існуючі проблеми. Проводячи опитування, ми говорили про те, які очікування від майбутнього президента. Здебільшого, говорили про невирішені проблеми. Найперше респонденти говорили про війну, посилення боротьби з корупцією і відродження економіки», – підкреслив соціолог.

За його словами, на даний момент ці питання задають одній конкретній людині – Президенту України.

«Саме через це є такий рейтинг. Як ці питання вирішуються – це вже питання влади, але маємо, що маємо. Проте не варто говорити, що такий високий антирейтинг чинного Президента є вироком для його президентської кампанії. Якщо його антирейтинг складає 45%, тоді інша частина – потенційні виборці», – запевнив заступник директор соціологічної групи «Рейтинг».

Окрім цього він підкреслив, що чинний Президент має всі шанси потрапити у другий тур виборів і, можливо, навіть виграти їх.

«Є очевидний лідер – Юлія Тимошенко. Шанси потрапити у другий тур в неї найвищі. Хто ж потрапить у другий тур разом з нею – з опитування видно, що шанси є практично в усіх, чий рейтинг близько 8-9%. Кампанії можуть піти різним шляхом, у залежності від конфігурації союзів, від того, хто може зняти свою кандидатуру», – зазначив експерт.

Також він висловив думку, що впізнаваність не є єдиною причиною потрапляння до рейтингу Святослава Вакарчука.

«У рейтинг можна вписати впізнавану людину, але це не обов’язково конвертується у політичний рейтинг. Є очікування суспільства, що Вакарчук стане президентом. Більше того, заява про те, що «я не йду в політику», також є елементом виборчої кампанії», – переконаний фахівець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 19:10 :35