четвер, 26 квітня, 2018, 16:21 Суспільство
Створення Єдиної помісної української церкви означатиме об’єднання України, – Філарет
Патріарх Філарет. Фото: Микола Тис/ZIK
Патріарх Філарет. Фото: Микола Тис/ZIK

Об’єднання церков в Україні буде добровільним. Московський патріархат буде існувати в Росії, а в Україні буде екзархат Російської церкви.

На цьому наголосив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, повідомляє «Укрінформ».

«Для України це означає, що Україна буде об’єднаною. Сьогодні вона роз’єднана. Православна церква роз’єднана, і суспільство наше роз’єднане. А коли буде одна Українська православна церква, то будуть існувати різні політичні партії, але всі вони будуть служити інтересам України. І в цьому буде заслуга помісної незалежної Української церкви», – підкреслив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відповідаючи на запитання журналістів після заходів у Києві, присвячених 32-им роковинам Чорнобильської аварії.

Водночас він зазначив, що ця ініціатива не нова, цим шляхом пройшли й інші церкви, зокрема й російська.

«Нічого нового ми не вносимо. Цим шляхом ішли всі церкви – і грецька, і румунська, і болгарська, і сербська. Всі без винятку. Коли утворювалась держава, утворювалась і незалежна церква. Ми терпіли довго, але ті церкви теж терпіли довго. І сама російська церква нехай згадає свою історію. Вона ж теж об’явила автокефалію в 1448 році. Без згоди Київського митрополита, хоч належала до Київської митрополії. Без згоди Вселенського патріарха Константинопольського. І 141 рік не визнавалась. Але ж потім її визнали. То нехай вона згадає свою історію і не шкодить нам», – сказав Глава УПЦ КП.

Щодо УПЦ МП в Україні Філарет зазначив: «Буде існувати Московський патріархат в Росії, а в нас буде український екзархат Російської церкви».

Він також підкреслив, що об’єднання церков в Україні йтиме мирним шляхом.

«Об’єднання буде тільки мирним. Якщо хто не хоче приєднуватися до Української церкви, може не приєднуватися. Але повинен тоді належати до цього російського екзархату. І всі будуть знати, що це є російська церква. Але я думаю, що українці будуть в Українській церкві», – наголосив Філарет.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 15:50 :25