Новини » Політика 26 квітня, 2018, 5:10
Собор єпископів УПЦ у США підтримує надання автокефалії українській церкві
Учасники акції на підтримку створення єдиної української помісної церкви біля Верховної Ради України, 19 квітня 2018 року. Фото: Радіо Свобода
Учасники акції на підтримку створення єдиної української помісної церкви біля Верховної Ради України, 19 квітня 2018 року. Фото: Радіо Свобода

Собор єпископів Української православної церкви США підтримує надання томосу на автокефалію православної церкви в Україні.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Постійна конференція Українських православних єпископів поза межами України написали відповідного листа про підтримку дій… щодо можливого надання томосу автокефалії Українській православній церкві. Ми запевнили Його Всесвятість у безустанних молитвах за нього у цьому процесі, і не тільки ієрархів, але й мільйонів українців, духовенства та вірних в Україні та за її межами», – йдеться у заяві Собору єпископів Української православної церкви в США.

Президент України Петро Порошенко 17 квітня на екстреній зустрічі із головами парламентських фракцій попросив Верховну Раду підтримати звернення «президента і церковних ієрархів до Вселенському патріарха» щодо надання томосу (указ, декрет «материнської церкви» щодо надання автономії в управлінні (автокефалії) якійсь частині цієї церкви, фактично визнання статусу) українській православній помісній церкві.

Перед цим 9 квітня президент України у Стамбулі мав зустріч із Вселенським патріархом Варфоломієм у його офіційній резиденції.

Читайте також: В УПЦ МП зухвало вдалися до погроз у зв’язку із заявою Порошенка про помісну церкву 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 00:11 :11