четвер, 26 квітня, 2018, 13:05 Політика
Шантаж Порошенка Гройсманом лише посилює конфлікт між ними, – Чаплига
ZIK
ZIK

Після заяви Володимира Гройсмана про участь у парламентських виборах, проти нього розпочалась дискридаційна кампанія. Тепер пропорошенкові пабліки у соцмережах почали бити по усіх промахах прем‘єра.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Михайло Чаплига.

За його словами, ще влітку, коли «запустили страшилку про дострокові вибори», Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що готовий до них. Однак, він не казав про особисту участь. А тепер, після чуток про можливі парламентські вибори у вересні, Гройсман анонсував, що таки піде на це волевиявлення.

«Та ця заява стала для нього величезним мінусом у багатьох питаннях. Адже, поки він не був гравцем, били по усіх, однак не по Гройсману. Тому він мав досить низький рейтинг підтримки, але разом із тим – і низький антирейтинг. Тут у нього були одні із найкращих показників»,– наголосив Чаплига.

Тому Гройсмана особливо і не критикували, адже він ні для кого не був прямим конкурентом. Тепер після заяви про участь у виборах проти Гройсмана розпочалась дискредитаційна кампанія.

«У той же день усі пабліки, які колись підтримували Порошенка та працювали проти Тимошенко, почали тими ж меседжами бити по Гройсману.  Це відбулось в один день», – розповів експерт.

Опоненти прем’єра наголошують на відсутності у нього відповідної освіти, нерозумінні процесів, що відбуваються у державі чи негативах медичної та пенсійної реформ. Тож експерт зауважив: загалом, це цілспрямована атака на зниження рейтингу. Однак, її б не вдалось здійснити, якби усі ці закиди не мали підґрунтя.

«Наприклад, абсолютно незрозуміло, як на практиці проводиться медична реформа. Скажу із власного досвіду, що практично неможливо знайти лікаря, якщо сталось щось серйозне», – переконаний Чаплига.

Але у Гройсмана достатньо великі амбіції. Усі ці роки він досить грамотно вибудовував комунікацію із суспільством, цільовими аудиторіями чи ЗМІ.

«Із цієї точки зору, він є одним із найуспішніших. До того ж, він вибудував і прекрасну комунікацію у парламенті. Я не впевнений, що взагалі знайдуться голоси для його відставки чи за нового прем‘єра», – підкреслив Чаплига.

Однак, все ж, на його думку, Гройсман грає у досить ризиковану політичну гру. Адже зараз його рейтинги становлять трохи більше двох відсотків.

«При цьому він вимагав від Порошенка аж 20% у загальному списку. Мовляв, якщо той не погодиться, то піде навіть на президентські вибори зі своїми рейтингами. Тоді б Порошенко втратив ці важливі для нього кілька відсотків. Адже там ціна питання – дуже висока. Такий шантаж і призводить до розкручування маховика конфліктів між Банковою та Гройсманом», – зазначив Михайло Чаплига.

Нагадаємо, 19 квітня, у мікроблозі Twitter Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що братиме участь у чергових парламентських виборах у 2019 році.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 10:13 :01