четвер, 26 квітня, 2018, 15:35 Суспільство
Реєстрація за місцем проживання недоступна для 10 млн. українців, – експерт
ZIK
ZIK

Сьогодні послуга реєстрації за місцем проживання недоступна для 10 мільйонів громадян України. Такі особи обмежені у цілій низці прав – не можуть брати участі у місцевих виборах чи отримати паспорт у тому окрузі, де проживають.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK зазначила керівник сектору політики та реінженерінгу «Офісу реформ адміністративних послуг» Людмила Рабчинська.

За словами Рабчинської, не зважаючи на те, що протягом року понад 2 млн. українців звернулися за послугою реєстрації місця проживання, для близько 10 млн. вона – недоступна.

«Йдеться про тих, хто не проживає за місцем реєстрації. Вони не можуть надати органу реєстрації необхідну кількість документів», – зауважила експерт.

Тому такі особи обмежені у цілій низці прав. Зокрема, під час виборів не можуть відвідувати волевиявлення у тій місцевості, де перебувають безпосередньо.

«Зокрема, це стосується питання місцевих виборів. Адже люди хочуть проголосувати саме за владу, яка відповідальна за територію обслуговування, де вони живуть. Однак не можуть цього зробити, бо зареєстровані у зовсім іншому місті. Окрім того, такі громадяни не можуть отримати цілої низки адмінпослуг, які надаються безпосередньо за місцем реєстрації. Зокрема, найперше йдеться про отримання паспорта громадянина України», – наголосила Рабчинська.

Ще однією гострою проблемою стало право першочергового зарахування до перших класів дітей, які проживають на території обслуговування навчального закладу.

«Громадськість сколихнулась із цього приводу, адже усі розуміють, що багато хто насправді проживає у цих округах,однак там не зареєстрований», – підкреслила експерт.

Окрім того, за її словами, через це з‘явився цілий ринок, коли окремі підприємства пропонують зареєструвати людину «за певну винагороду».

«Це тіньовий ринок, адже насправді сама послуга реєстрації коштує 15 гривень 60 копійок. Це прийнятна вартість, яка не може бути збільшеною. Та хтось вирішив заробити на скруті громадян», – розповіла Рабчинська.

У свою чергу адвокат та кандидат юридичних наук Василь Мірошниченко зазначив: після того, як Конституційний суд України скасував прописку як радянський механізм, який «закріпачував людей до певного місця», все ж у цьому питанні відбулись позитивні зміни. Адже тепер громадянам дозволено працювати та жити в різних містах.

«Однак, маємо різке неспівпадіння із реальною ситуацією. У великих містах працює та живе набагато більше людей, ніж це показує демографічний реєстр. Це дуже несприятлива ситуація для держави. Адже важко планувати, наприклад, скільки потрібно громадського транспорту, медичних чи дитячих закладів», – зауважив Мірошниченко.

Як повідомлялося, Міністерство економічного розвитку та торгівлі України представило проект закону, який має значно спростити реєстрацію за місцем проживання.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 08:26 :00