четвер, 26 квітня, 2018, 15:30 Суспільство
Перші 800 сучасних амбулаторій в Україні планують звести цього року
Проект сучасних сільських амбулаторій. Джерело: eurohouse.ua
Проект сучасних сільських амбулаторій. Джерело: eurohouse.ua

Зведення сучасних сільських амбулаторій в Україні планують розпочати у 2018-му, а до кінця року їх вже має бути 800.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе у рамках IX Міжнародного медичного форуму IMF, передає прес-служба відомства.

«Мінрегіон вже розробив типові проекти будівництва сучасних медамбулаторій в сільській місцевості. Є варіанти на 1-2, 3-4 та 5-7 лікарів, з житлом для них та без нього. Також розроблені планувальні рішення та посібник з усіма рекомендаціями – повним описом того, які мають бути фундаменти, стіни, перегородки, підлога, вимоги до внутрішнього оздоблення, санітарно-гігієнічні вимоги тощо. У цьому році планується розпочати будівництво близько 800 сучасних медамбулаторій в регіонах і в наступних роках продовжуватимемо розбудовувати ці мережі. Сподіваюся, що вже з осені у регіонах почнуть відкриватися сучасні медичні заклади», – сказав він.

За словами Парцхаладзе, нині близько 72% чинний амбулаторій та ФАПів не мають водопостачання, 82% – туалетів.

Для зручності регіонів, Мінрегіон також розробив алгоритм поетапності реалізації проекту та детальний план будівництва сучасних медамбулаторій. Так, спочатку області повинні сформувати, погодити в Міністерстві охорони здоров’я України і затвердити спроможні мережі надання первинної медичної допомоги, потім підготовчі етапи, розроблення та затвердження проектно-кошторисної документації та етап будівництва і закупівлі обладнання. Наразі майже всі регіони завершили погодження спроможних мереж у МОЗ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 20:20 :35