Олексій Позняк: Росія поступилася першістю Польщі за кількістю заробітчан з України

ZIK

З початку ХХІ століття почався процес переорієнтації частини українських мігрантів, які працювали в Росії, на ЄС. Цей процес прискорився з 2014 року. Зараз Росія втратила першу сходинку – тепер її посідає Польща

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив завідувач сектором міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Олексій Позняк, відповідаючи на питання, яка реальна кількість українських трудових мігрантів у Росії.

«Точних даних немає взагалі. Трудова міграція – це процес, який складно виміряти. Це стосується не лише нашої, але й інших країн. Кожна інформація має співвідноситись із тим контингентом, який вона показує. Залежно від того, який ми маємо контингент, це буде інша цифра. У Росії є українці, які туди виїхали ще за радянських часів, які, можливо, отримали російське громадянство. Це практично постійні жителі Російської Федерації, які мають посереднє відношення до України», – розповів пан Позняк.

Також, за словами експерта, є трудова міграція, яка сформувалась у 90-ті роки і зараз продовжується. Крім того, до Росії виїхало багато мешканців Донбасу через бойові дії. Ці люди їхали явно не з трудовою метою.

«Якщо говорити про стару трудову міграцію, то вона ніколи не перевищувала мільйон осіб і почала зменшуватися. Це зменшення відбулося з економічних причин, бо заробітки в РФ стали менші, аніж в ЄС. Крім того, умови праці, як показують результати опитування, гірші, аніж в Євросоюзі», – відзначив пан Позняк.

Як зауважив експерт, з початку ХХІ століття почався процес переорієнтації частини мігрантів, які працювали в Росії на ЄС.

«Цей процес прискорився з 2014 року – з погіршенням політичної ситуації, початком конфлікту та падінням курсу рубля відносно євро. Якщо говорити про стару трудову міграцію, то Росія втратила першу сходинку – тепер її посідає Польща», – констатував Олексій Позняк.

Loading...