Новини » Політика 26 квітня, 2018, 18:55
Мета політичної гри Угорщини – вийти на вищу орбіту у відносинах із США, – експерт
ZIK
ZIK

Нині угорська сторона блокує наближення України до НАТО, але це їй не на руку, оскільки безпека України та Угорщини перебувають в одній площині.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила політичний експерт, директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

Нагадаємо, засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі цього тижня не відбудеться через блокування Угорщиною, яка критикує новий український закон про освіту, вбачаючи у ньому порушення прав угорської меншини.

Такі кроки угорської сторони Ірина Верещук вважає елементами політичної гри, адже, на її думку, якби Угорщина дійсно хотіла розірвати угоди чи відкликати посла, вона діяла би більш радикально, ніж зараз. Натомість нині угорська сторона блокує просування України до НАТО.

«Але насправді це не грає їй на руку, оскільки вона теж розуміє, що безпека України лежить у площині безпеки тієї ж Угорщини, Польщі, бо ми є сусіди, у нас є спільні кордони тощо», – каже гостя програми.

Ірина Верещук припустила, що метою політичної гри, яку веде Угорщина, можуть бути намагання прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана вийти на вищу орбіту, наприклад, у відносинах із США.

«Вони шукають прямого діалогу, щоб себе більше суб’єктивізувати. Ба більше, із Брюсселем вони намагаються вийти на прямий економічний діалог, бо ми знаємо, що ЄС намагається врізати видатки на Угорщину у вигляді 22 мільярдів у середньостроковій перспективі бюджетних асигнувань.

Отже, Угорщина на сьогодні грає у політичну гру і може собі це дозволити. Віктор Орбан здобув переконливу перемогу на чергових виборах, вони сформували свій кабмін, він відомий, і міністр закордонних справ залишається той самий. Отже, ми говоримо про продовження перманентної політичної гри з Україною. Але тут питання до нас і до нашої влади – як ми тепер будемо реагувати на таку риторику?» – каже гостя програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 08:36 :26