Новини » Політика 26 квітня, 2018, 20:56
Лавринович про НАЗК: Це орган для заохочення корупції
ZIK
ZIK

Антикорупційні структури в Україні створювали таким чином, що ми отримали органи для заохочення корупції.

Про це в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK заявив Міністр юстиції України у 2010-2013 роках Олександр Лавринович.

Коментуючи створення в Україні низки антикорупційних органів, Олександр Лавринович зазначив, що сама ідея створення таких структур дуже правильна, але якби антикорупційні органи працювали належним чином, то рівень корупції в Україні сьогодні був би набагато нижчим.

«Бо так, як створювали ці структури в Україні, то це органи для заохочення корупції. Ось, наприклад, НАЗК ­– це орган, який працює у ручному режимі для того, щоб дошкуляти політичним опонентам. Та й загалом існування цього органу сьогодні шкодить антикорупційній боротьбі у державі. Більш того, він понижує рівень України у світі», – переконаний Лавринович.

А от щодо НАБУ, екс-міністр юстиції каже, що з цим антикорупційним органом ситуація дещо краща.

«НАБУ реально має позитивну складову – там є менший рівень залежності від державної влади України. В НАБУ є і люди, які вміють професійно працювати, і від такої роботи є вже певні результати, хоч і невеликі.

Можливо, треба покращити рівень підготовки людей, які приходять туди працювати, і зменшити кількість тих людей, які прислухаються до рекомендацій, що лунають із владних кабінетів. Але реально саме НАБУ показує те, що незалежний антикорупційний орган може працювати в Україні», – зазначив Лавринович.

Екс-міністр юстиції України додав, що для того, аби зробити роботу антикорупційних органів ще ефективнішою, потрібно поставити під міжнародний контроль антикорупційну експертизу всіх нормативних актів.

«Така експертиза передбачалася за часів моєї роботи у міністерстві. Ми це робили. І за останні три роки моєї роботи у Мінюсті близько 80% постанов Кабміну знімалися із розгляду через виявлення у них корупційних чинників. Тому і зараз таку норму потрібно прийняти», – підкреслив Олександр Лавринович.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 07:41 :49