Новини » Політика 26 квітня, 2018, 21:15
Ірина Верещук: Проблеми сепаратизму на Закарпатті немає
ZIK
ZIK

Не треба підіймати тільки негативні питання, адже у стосунках між Україною та Угорщиною є багато позитивних зрушень.

Таку думку висловила директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Я часто буваю на Закарпатті і можу сказати, що там немає проблеми сепаратизму. У регіоні нормально співіснують усі без винятку національності.

Дійсно, проблема мови є, адже чим більш компактно проживають угорські меншини, тим слабше вони знають українську мову. Подекуди цілі села знають угорську та російські мови, а українську – чомусь ні. Безумовно дивує, чому ці люди не хочуть більше асимілюватися з українцями, але це питання більше лежить у культурній площині», – вважає Ірина Верещук.

На думку експерта, питання мови не є великою загрозою для нацбезпеки України. Натомість більш загрозливими є факти пропагандистської діяльності чи навіювання, коли починають говорити про Велику Угорщину по обидва боки кордону.

До того ж відомо, що Росія намагається втручатися в україно-угорські відносини і діяти так само підступно, як у Криму та на Донбасі.

Однак, зауважує фахівець, не треба підіймати тільки негативні питання, адже у стосунках між Україною та Угорщиною є багато позитивних зрушень.

«Бізнес та економіка диктують свої умови і, незважаючи на політичні маніпуляції, в України з Угорщиною нормальні економічні бізнесові стосунки. Зокрема, відкриваються торгові представництва, угорці готові вкладати гроші та інвестувати у бізнес в Україні так само, як і українці в Угорщині», – підсумувала Ірина Верещук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 05:20 :59