четвер, 26 квітня, 2018, 18:08 Суспільство
Богомолець: Реформа не дає відповіді на питання, що робити пацієнтам, коли захворів сімейний лікар
ZIK
ZIK

Щодо реформи системи охорони здоров’я, то сьогодні у мене виникає чимало питань. Зокрема, щодо браку лікарів. Адже через це 4 млн українців у сільській місцевості позбавлені можливості записатися до сімейного лікаря. Також не надано відповіді на питання, а що буде з пацієнтами, якщо лікар раптом захворіє.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

Гостя програми каже, що реформа системи охорони здоров’я від МОЗ є недопрацьованою і запускається на всеукраїнський рівень із «перебитим крилом».

«Адже є проблеми у первинній ланці. Доступ до вузьких фахівців буде обмежений. І сьогодні, за новими правилами реформи, у приймальній сімейного лікаря зустрінуться хворий, який кашляє і може мати відкриту форму туберкульозу, хворий, у якого є нудота і який може мати гепатит та хворий, у якого може бути сифіліс. Тобто усі ці хвороби передаються побутовим шляхом. От раніше такі хворі ішли в різні лікувальні заклади.

Але сьогодні серед усіх цих хворих буде і здорова дитина. Тож хто буде обробляти усю територію, де ці пацієнти можуть зустрітися? Хто буде слідковувати за епідеміологічним благополуччям, і чи лікар взагалі спроможний одночасно встановити усім діагноз? Чи є у нього для цього досвід? На жаль, лікарів сьогодні кинули під «танки», – зазначила Ольга Богомолець.

Голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я додала, що сьогодні також виникають питання і щодо браку лікарів.

«А через це близько 4 млн українців у сільській місцевості позбавлені можливості записатися до сімейного лікаря.

Також не надано відповіді на питання, а що буде з пацієнтами, якщо лікар раптом захворіє? Що у такій ситуації робити двом тисячам пацієнтів? Куди їм рухатися і до кого звертатися?», – дивується Богомолець.

Народна депутатка підсумувала: заявивши про старт медичної реформи в Україні, МОЗ не пропрацювало усіх деталей співпраці сімейного лікаря із пацієнтами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 20:51 :09