Новини » Політика 25 квітня, 2018, 2:30
Якщо НАТО буде в цьому зацікавлене, то може прийняти Україну, попри її неготовність, – експерт
ZIK
ZIK

Якщо позитивно складеться геополітична ситуація, то НАТО може прийняти Україну попри неповну готовність до вступу. Водночас, нічого нового для української армії в стандартах НАТО немає.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив Сергій Джердж, голова Громадської ліги Україна – НАТО, чи НАТО має ухвалити політичне рішення про прийняття України попри неповну готовність до вступу.

«Звичайно, що НАТО може прийняти політичне рішення. Якщо позитивно складеться геополітична ситуація, або НАТО буде в цьому зацікавлене, то альянс може прийняти будь-яку країну, яка звичайно відповідає стандартам та критеріям. Свого часу так було з Туреччиною, яка не відповідала жодним стандартам, але була політична доцільність», – розповів пан Джердж.

За його словами, зараз для України важливо отримати якнайбільше позитиву від співпраці з НАТО.

«Ми вже застосовуємо стандарти та критерії в основі яких є солдат, його захищеність та живучість на полі бою. Це дуже важливо. Тут не йдеться про десятки років. Скажімо, нічого нового для української армії в цих стандартах і критеріях немає. Всі миротворці місії, які направляє ОНН чи ЄС, користуються стандартами НАТО. Це стандарти миротворчих регламентів, які застосовують миротворчі сили. Україна брала участь у багатьох миротворчих місіях, тому вони всі нам відомі. Якщо ці речі відомі, то їх можна застосувати під час реформування. Якщо цим серйозно займатись, то цих стандартів можна досягти», – вважає експерт.

Крім того, гість програми додав, що всіма стандартами НАТО повинні володіли окремі військові підрозділи.

«В країнах-членах НАТО такі підрозділи належать до структури швидкого реагування. Для них вони основні. А є територіальні війська, які ні в якому разі не покинуть територію, наприклад Польщі. До них теж високі вимоги, але вони не включають заміну техніки, всі вони логістичного плану», – констатував Сергій Джердж.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 13:44 :03