Суд визнав неправомірними відмови НАБУ реєструвати кримінальні провадження, – Луценко

ZIK

Ймовірно, Національне антикорупційне бюро України розслідує ті справи, про які з ним домовляться у кулуарах. Водночас, звернення громадян про реєстрацію інших кримінальних проваджень орган вперто ігнорує.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK сказав народний депутат Ігор Луценко.

Національне антикорупційне бюро України – правоохоронний орган із виявлення та розкриття корупційних схем, які скоїли високопосадові особи. У НАБУ мають право заводити справи, вимагати відомостей про майно, доходи, видатки осіб, а також безперешкодно входити до державних органів. Орган працює з квітня 2015 року на чолі із 35-річним юристом Артемом Ситником. Детективи та аналітики антикорупційного бюро переймали досвід британських правоохоронних органів. Втім безліч громадян досі незадоволені роботою НАБУ.

«Стаття КПК 214 передбачає реєстрацію заяв про злочини, однак НАБУ байдужий кодекс. Левовій частці моїх звернень відмовляють у реєстрації. Суд виніс п’ять рішень, де визнав таку поведінку НАБУ протиправною», – підкреслює Ігор Луценко.

Народний депутат наголошує на тому, що звертався до Артема Ситника, аби той дозволив працювати інституції. Та у відповідь керівник органу сказав, що політик займається піаром.

«НАБУ встановило свої правила, серед яких – ігнорування вимог громадян щодо реєстрації кримінальних проваджень. Орган займається тими справами, які вважає за потрібне. Мабуть, це пов’язано із кулуарними домовленостями, позапроцесуальними бесідами. Я гадаю, що це протиправна діяльність», – звертає увагу політик.

Нардеп сумнівається у прозорій роботі майбутнього  Антикорупційного суду. Він переконаний, що орган вже вказує на безліч вад як системи, так і президента.

«Стосовно долі Антикорупційного суду у мене є кілька думок. Його можуть створити під впливом Президента України. Відповідно, це буде його кишеньковий суд. Він зможе керувати і НАБУ, і прокуратурою. Якщо ж суд створлять при Антикорупційному бюро, то у майбутньому він буде затверджувати вказівки НАБУ. Обидва варіанти не створюють незалежний орган. Вони радше затверджують корупцію в Україні», – говорить Ігор Луценко.

До того ж, нардеп звертає увагу на те, що провоохоронні органи не мають займатися продукуванням корупції, у будь-якій формі, тобто навіть підштовхувати потенційно слабких людей.

«В Україні достатньо фактів реальної корупції. Це очевидно. Тому методика НАБУ – це боротьба на замовлення. В іншому випадку, якщо орган хоче боротися зі злочинами, то я б радив дослухатися до медіа, а не шукати нові методи корупції і її продукувати», – вважає Ігор Луценко.

Також народний депутат додає, що США та НАБУ мають сильні зв’язки.

«Америка не приховує те, що є дотичною до створення НАБУ. Штати надавали колосальні матеріальні ресурси, інтелектуальну допомогу. Тому я вважаю, що вони мають дуже сильні зв’язки із керівництвом органу. Я вважаю, що до думки посольства дослухаються. До слова, з’явилася нова тенденція. Багато компромату ГПУ знайшла на Артема Ситника. Я думаю, що це для того, аби схилити його до співпраці з Банковою», – говорить Ігор Луценко.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News