середа, 25 квітня, 2018, 5:21 Політика
Прихід до влади президента США Трампа після Обами став успіхом для України, – Піонтковський

Незважаючи на прихід до влади у США президента Дональда Трампа, немає небезпеки, що Україна стане розмінною монетою в торгах Росії й Америки щодо Сирії.

Про це в інтерв’ю головному редакторові видання «ГОРДОН» Олесі Бацман заявив політолог Андрій Піонтковський.

Піонтковський: Клінтон орієнтувалася б на якесь "перезавантаження"

ї»Усю операцію «Трампнаш» було задумано ось для чого. Ми приведемо в Білий дім корисну людину, яка або якось пов’язана з нами, або її погляди близькі нам. Ми з нею «другу Ялту» проведемо. Це стосувалося не тільки України. Їхньою вимогою, зверненою до Заходу, після 2014 року була «друга Ялта». «Давайте поділимо світ, як у 1945 році Сталін із Черчиллем та Рузвельтом. Зрозуміло, весь пострадянський простір, зокрема Україна, опиниться в нашій зоні», – розповів він.

Політолог зазначив, що за підсумками півтора року правління Трампа можна стверджувати, що його прихід до влади став великим успіхом для супротивників президента РФ Володимира Путіна. На думку Піонтковського, у разі перемоги на виборах президента США кандидата у президенти США Гілларі Клінтон ситуація могла розвиватися за гіршим для України сценарієм, як це було за екс-президента США Барака Обами.

«Вона орієнтувалася б на якесь «перезавантаження». А що? Ви не бачили хіба позиції Обами? За підтримку Заходу в ці найтяжкі роки Україна була більше зобов’язана Меркель (канцлер ФРН Ангела Меркель. – «ГОРДОН»), ніж Обамі. Уже перед тим, як піти, Обама у скандальному інтерв’ю журналу Atlantic сказав таку фразу, я трошки перефразую: «Що поробиш, росіянам хочеться зґвалтувати Україну більше, ніж нам її захистити», – розповів Піонтковський.

Він додав, що з приходом до влади Трампа сталася дивна внутрішньополітична річ.

«Демократи були настільки розлютовані перемогою Трампа, що раптом стали стовідсотковими затятими антипутіністами. Їхній антипутінізм доволі кон’юнктурний. Це насамперед антитрампізм. Їм потрібно було бити по Трампу, а найвразливіше місце Трампа – це Путін... Такої одностайності в американському військово-політичному істеблішменті щодо Путіна і, відповідно, щодо солідарності з Україною, не було. І ніколи б не сталося, якби не з’явився «Трампнаш», – підкреслив політолог.

Піонтковський запевнив, що розміну України на Сирію ніколи не відбудеться.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 08:26 :09