середа, 25 квітня, 2018, 16:48 Суспільство
Провайдерів, які не заблокували російські соцмережі, ніхто не покарав, – експерт
ZIK
ZIK

У законі про телекомунікацію йдеться про те, що оператори повинні блокувати інформацію тільки за рішенням суду. Наразі провайдери, які не відключили доступ до російських соцмереж покарання не несуть.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив Олександр Федієнко, голова правління Інтернет-асоціації України.

«Якщо ви цікава людина українським чи іноземним спецслужбам, то від моменту, коли вам у руки потрапляє ґаджет – за вами стежать. Це не так складно, як раніше. Технологія 4G спрощує цю процедуру, не потрібно розгортати шпигунські автомобілі», – каже голова правління Інтернет-асоціації України.

Експерт наголошує на вічній проблемі України – дотриманні чинного законодавства.

«Згідно закону про телекомунікацію, оператори повинні блокувати інформацію виключно за рішенням суду, якщо у ній йдеться про дитячу порнографію, наприклад. Нещодавно з’явилося рішення РНБО, яке було введено в дію указом Президента... Свого часу ми запитали у Порошенка та Міністерства юстиції: «Що потрібно виконувати?». Відповіді ще нема», – розводить руками Олександр Федієнко.

З іншої боку, оператори, які не заблокували російські соціальні мережі, жодного покарання не отримали, коментує Олександр Федієнко.

«Наразі закон на їхньому боці. Провайдери за неблокування не несуть адміністративної чи кримінальної відповідальності», – додає голова правління Інтернет асоціації України.

До слова, у ВР зареєстрований законопроект №8186 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії спаму».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 04:21 :51