середа, 25 квітня, 2018, 22:15 Київ
На Київщині до лікарні потрапило кілька десятків людей через забруднену воду, що текла з кранів
ZIK
ZIK

Через отруйну воду більшість із постраждалих – діти і діагноз у всіх один – гостра кишкова інфекція. Звідки з’явилися у водогоні бактерії, та чи можна мешканцям тепер готувати на цій воді, наразі з’ясовують.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Пані Олена вже навіть виходить на прогулянку зі своєю дев’ятимісячною дочкою, адже вже оговталася і почувається добре. А зле їй стало раптово ще у п’ятницю.

«У нас була діарея, зробили тест на ротавірус, і він виявився позитивним», – розповіла мешканка Софіївської Борщагівки Олена.

У дівчинки була легка форма інфекції і її лікували вдома. Одночасно захворіло ще кілька десятків жителів одного Києво-Святошинського району – Софіївської Борщагівки.

«Нікому такого не побажаю, ми дуже виснажені з дружиною. Уявіть собі, як ставити дев’ятимісячній дитині крапельницю, вона ж дуже активна, намагається її зняти», – прокоментував житель Софіївської Борщагівки Роман.

Загалом із однаковими симптомами до інфекційного відділення потрапило 26 осіб. Усі вони фактично сусіди: мешкають у будинках поруч в одному житловому комплексі. Більшість хворих – це діти.

«У перші 3-4 дні вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Саме тому госпіталізували людей саме на цей період», – сказала завідувачка Києво-Святошинського інфекційного відділення Олена Сидоренко.

До кінця тижня з інфекційного відділення всіх випишуть. У Держспоживслужбі з’ясовують причини захворювання жителів Софіївської Борщагівки. Але вже є попередні версії. Наразі ймовірним збудником інфекції називають водопровідну воду, яку запустили в кілька житлових масивів села після прориву труби.

«Якщо був прорив, то її цілісність порушена і, можливо, туди потрапили забруднюючі речовини», – зазначив керівник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Арзу Акберов.

«Передбачити аварійну ситуацію неможливо, десь потрібно було б провести захід із знезараження води», – вважає представник обслуговуючого кооперативу ЖК «Софіївська Борщагівка» Сергій Олійник.

У будинках інфікованих людей узяли проби води з кранів та провели лабораторні дослідження. Перші підсумки – невтішні.

«Виявлено дві проби, які не відповідають вимогам за біологічними показниками. Також виявлено коліморфні бактерії, що свідчить про фекальне забруднення», – додав Акберов.

За іншою версією, інфекція потрапила у воду через недотримання санітарних норм у свердловинах, із яких постачають воду в будинки. Вважають, що вони майже не захищені. Хоч водопостачання й відновили, користуватися водою в житлових комплексах, де захворіли люди, не рекомендують. Адже лабораторні дослідження поки тривають, а в резервуарах проводять дезінфекцію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 14:38 :33