середа, 25 квітня, 2018, 18:40 Економіка
Кучеренко: «Нафтогаз» майже наздогнав «Газпром» за прибутками
ZIK
ZIK

Субсидії не лише створюють величезний тиск на бюджет та оподаткування, а й нівелюють будь-яку можливість реформування житлово-комунального господарства.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив екс-міністр з питань житлово-комунального господарства (2007-2010рр.) Олексій Кучеренко.

Нагадаємо, як зазначив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, «кількість субсидіантів може скоротитися лише в одному випадку – коли рівень життя українців буде доходити до того рівня, що вони зможуть самостійно сплачувати за житлово-комунальні послуги. Поки цього немає, субсидії будуть існувати. Тому я категорично проти скасування субсидій».

Олексій Кучеренко зауважив, що Кабмін мав розглянути постанову щодо більш жорсткого порядку критеріїв надання субсидій.

«Я поясню, чому: ви не знайдете країни у світі, де би дві третини населення, а взимку 65% населення, пішло за субсидіями на житлово-комунальні послуги і тверде паливо. Ви такої країни, аналога у світі не знайдете», – повторив Олексій Кучеренко.

Гість програми наголосив, що субсидії – це не просто потужний тиск на бюджет, але й на податки: «Субсидії – це додаткові податки, які сплачуємо ми з вами». Окрім того, наголосив він, субсидії за житлово-комунальні послуги пов’язані із рентними платежами НАК «Нафтогаз України», оскільки в ціні на газ є великий рентний платіж, який є основним джерелом клірингу – заліку щодо субсидій.

Олексій Кучеренко нагадав, що НАК «Нафтогаз України» відзвітував за 2017 рік, і у звіті йдеться про те, що чистий прибуток становить 1,5 млрд дол.

«Вони майже наздогнали «Газпром», який має 1,6 млрд прибутку, притім, що обсяги у 10 разів більші, ці ж мають 1,5 млрд. Але «Газпром» торгує із Європою на конкурентному ринку, а ці – адміністративно на газ встановили ціни, тарифи – і обговорюють свої прибутки», – заявив Олексій Кучеренко.

Гість програми додав, що субсидії не лише створюють величезний тиск на бюджет й оподаткування, але й нівелюють будь-яку можливість реформування житлово-комунального господарства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 21:09 :46