середа, 25 квітня, 2018, 19:15 Політика
Експерт із енергетичних питань про субсидії: Який бензин не заливай – ця машина не поїде
ZIK
ZIK

У випадку, коли нараховують субсидії, немає жодного стимулу для економії. Навіть більше, українцям потрібно певний обсяг газу іще й «допалити» для того, щоб наступного року субсидію через економію не зменшили.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив експерт із енергетичних питань Валентин Землянський.

Нагадаємо, 2017-го доходи НАК «Нафтогаз України» перевищували 39,33 млрд грн (1,5 млрд дол.), «Газпрому» – 1,6 млрд дол.

Валентин Землянський зауважив, що якби НАК «Нафтогаз України» займався експортом газу, можна було б пишатися такими прибутками, але оскільки додаткові доходи в основному – від зростання тарифів, то пишатися нічим.

«Під гаслами європейських цінностей НАК «Нафтогаз» плавно перетворюється на мега-монополіста. Тому що крім того, що він на сьогодні контролює постачання газу населенню та активно працює у сфері тарифоутворення, він … зберігає контроль над транзитними фінансовими потоками, імпорт газу перебуває під контролем «Нафтогазу», і останній удар пішов щодо розподільних мереж, тому що у варіанті, який пропонує «Нафтогаз», йдеться, що він сам займатиметься розподілом газу всередині країни», – каже Валентин Землянський.

Що ж до підвищення вартості газу, експерт із енергетичних питань наголосив, що ціна на газ у 7 тис. грн є «непідйомною», і в разі чергового підвищення вартості блакитного палива Україну очікує колапс.

Валентин Землянський зауважив, що у випадку, коли нараховують субсидії, немає жодного стимулу для економії. Навіть більше, українцям треба певний обсяг газу іще й «допалити» для того, щоб наступного року субсидію через економію не зменшили.

«Тут така машина, що який бензин у неї не заливай, вона не поїде. Ця машина називається субсидії», – каже експерт і наголошує, що систему потрібно змінювати загалом.

Він звернув увагу на те, що собівартість газу українського видобутку – тисяча гривень, а продають його по 7 тисяч гривень. Валентин Землянський наголосив, що є ринкові механізми для того, щоб стимулювати населення економити, але для цього потрібно переглянути тарифи на газ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 15:48 :28