Новини » Політика 25 квітня, 2018, 17:57
Дубневич вимагає висвітлення своєї діяльності на обласному телебаченні за державний кошт
Фото: detector.media
Фото: detector.media

Нещодавно в Комітеті свободи слова та інформаційної політики розглянули питання про діяльність Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), висловили претензії і водночас заявили, що є союзниками у здійсненні реформи суспільного мовлення. У ньому, не відомо з яких причин, взяв участь і народний депутат Ярослав Дубневич, який очолює зовсім інший комітет – з питань транспорту. Та прослухавши стенограму його виступу, стало зрозуміло – він прийшов лобіювати висвітлення своєї діяльності на суспільному, при тому – за державний кошт.

Про це можна дізнатись з опису події, що його подав «Детектор медіа».

Народний депутат-мажоритарник Ярослав Дубневич поцікавився, чи планує керівництво Суспільного розблокувати можливість у новинних блоках висвітлювати роботу депутатів-мажоритарників. Роман Вінтонів відповів, що вона не є заблокованою.

«Вона заблокована, бо на Львівщині ні одна інформація, повязана з депутатами-мажоритарниками, не береться до новинного блоку, і у філіях посилаються на закон, – заперечив пан Дубневич. – Ми маємо чітко визначитися, якщо допущені неправильні норми в законі, то потрібно підготувати зміни до закону і якнайшвидше їх проголосувати, щоб розблокувати питання інформаційного висвітлення роботи депутатів усіх рівнів. На Львівщині Суспільне зробило дві погані речі: максимально виключило висвітлення війни на Сході. До створення суспільного телебачення на Львівщині була прекрасна програма з цілим колективом журналістів, яку очолювала Оксана Клим, які їздили на Схід у наші військові частини, висвітлювали, як хлопці воюють на Сході, як вони там живуть. Це максимально згуртовувало волонтерський рух разом із ЗСУ. І якщо ми зараз візьмемо відсоток висвітлення воєнних подій на Сході, то олігархічні канали, як ви їх називаєте, куди більше приділяють цій темі уваги. Друге питання – що твориться з майном, яке передане суспільному телебаченню? Працівникам Львівського радіо дана вказівка шукати нове приміщення, бо тому, яке вони займали в центрі Львова, треба знайти інше застосування».

Зураб Аласанія заявив, що жодної заборони на висвітлення діяльності депутатів немає. «Ніяких заборон на висвітлення ані депутатів, ані губернаторів не існує. Цьому є психологічне пояснення. Люди раніше так робили, що зараз побоюються навіть натякнути щось про владу, бо всі можуть подумати, що це заказуха. Ми знаємо цю проблему і працюємо з людьми, щоб вони не боялися, проводимо навчання», – пояснив очільник НСТУ. Він додав, що приміщення, де працювало Львівське радіо, ніколи не належало Львівській філії НСТУ, воно належить місцевій раді.

Пан Дубневич уточнив: «Я правильно зрозумів? Якщо завтра я з депутатами-мажоритарниками зробимо звернення до вас про те, що немає заборони на представлення представників депутатського корпусу в регіональних філіях, ви дасте чітку відповідь, що такого немає?»

Йому відповіла Вікторія Сюмар: «Пане Дубневич, але це не означатиме, що приїзд депутата – це вже подія».

Ярослава Дубневича категорично не влаштовував вибір тем для новин у Львівській філії. На його думку, ремонт бордюрів не може бути важливішим за відкриття Народного дому, який 30 років не працював. «Я би пропонував, щоб ми подивилися півроку, як працює Суспільне. Ми раніше пропонували, щоб регіональні філії були виокремлені із системи суспільного мовлення. Із 700 млн дайте на Львівщину 70 млн – і ми зробимо прекрасне регіональне телебачення», – завершив він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 13:43 :27