середа, 25 квітня, 2018, 16:04 Суспільство
Антикорупційний суд не інквізиція, – Красносільська
ZIK
ZIK

Громадськість очікує лише обвинувальних вироків у провадженнях Національного антикорупційного бюро. Особливо тих, які стосуються високопосадовців. Але це є своєрідним тиском на суддів, адже вони ухвалюють рішення лише згідно обґрунтованості звинувачень.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політичний експерт Андрій Вігіринський.

«Результатом діяльності Національного антикорупційного бюро станом на сьогодні є лише кримінальне провадження, спрямоване до суду. Але, з іншого боку, момент з призначенням справ до розгляду і наявності можливостей у сторони захисту використовувати надані законом права, дають можливість саме захисту маніпулювати і відтягувати розгляд в судовому процесі того чи іншого провадження», – сказав Вігіринський.

Він також розповів, що є судді, які не хочуть братися за політично чутливі і корупційні справи, які пов’язані з високопосадовцями. Але варто розуміти і те, що відбувається тиск і на суддів, тому що громадськість очікує від них лише обвинувальних вироків. А зі створенням Антикорупційного суду проблема мабуть не зникне.

«Якщо суддя захоче ухвалити в тому чи іншому провадженні виправдальний вирок, то не факт, що суспільство прийме його. Адже першою асоціацією буде те, що суддя отримав хабар чи до нього зателефонували з Адміністрації Президента і т. інше. Звісно, коли буде створений Антикорупційний суд, то в процедурних моментах не буде затягування. Адже в межах однієї інстанції забезпечуватиметься оперативність. Але ж кодекс не зміниться», – прокоментував політичний експерт.

Анастасія Красносільська своєю чергою зауважила, що Україна хоче мати не інквізицію, а суд, який розглядатиме правосудні справи.

«Від Антикорупційного суду очікують не лише обвинувальні вироки. Адже кожна тверезо думаюча людина розуміє, що виправдальні вироки будуть і це нормально. Бо ж ми хочемо мати не інквізицію, а суд, який розглядатиме правосудні справи, так як це відбувається в цивілізованих країнах», – додала Красносільська. 

Нагадаємо, 1 березня 2018 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект Закону про Вищий антикорупційний суд №7440.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 11:08 :25