Новини » Світ 24 квітня, 2018, 7:00
В ООН стурбовані перспективами нової гонки ядерних озброєнь
Фото: verdict.co.uk/Shutterstock
Фото: verdict.co.uk/Shutterstock

У керівництві ООН стурбовані погіршенням геополітичної обстановки у світі, коли ядерні держави все більше демонструють свій арсенал і сприяють виникненню нової гонки ядерних озброєнь.

Про це заявила на зустрічі з національними експертами в Женеві заступник генерального секретаря ООН, високий представник з питань роззброєння Ісумі Накаміцу, – повідомляє Центр новин ООН.

«Геополітична обстановка погіршується. Деякі з найважливіших договорів і угод, складових основи нашої колективної безпеки, розмиваються. Все частіше чути риторика про необхідність і виправданість ядерної зброї», – заявила Накаміцу.

За її словами, програми з модернізації, які здійснюються ядерними державами, «створюють ситуацію, яку багато хто називає нової якісної гонкою озброєнь».

Лише нещодавно ядерні держави вели переговори з контролю над озброєннями і роззброєння. Але останнім часом у цій сфері з’явилися серйозні розбіжності та виникли побоювання, що «світ позбудеться надійних механізмів щодо обмеження ядерних арсеналів», – зазначила представник ООН.

Сьогодні людство стикається з проблемами, схожими з тими, які існували в розпал холодної війни, підкреслила Накаміцу. Зростає загроза навмисного або випадкового застосування ядерної зброї.

«Ця загроза, що турбує все людство, не зникне до тих пір, поки будуть зберігатися національні арсенали такої зброї», – додала представник ООН.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 06:38 :07