вівторок, 24 квітня, 2018, 11:18 Економіка
Україна у переддефолтному стані нікому не потрібна, – Кузьмін
ZIK
ZIK

У будь якому випадку, МВФ не залишить Україну без траншу. Ми все одно отримаємо від цієї структури якісь кошти, адже нікому не потрібна Україна у переддефолтному стані.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив економічний експерт Віталій Кузьмін.

На його думку, навіть, якщо Україна не виконає повністю усі вимоги МВФ, ми все ж отримаємо якусь частину коштів від цієї структури. Мовляв, Заходу не потрібен дефолт у нашій державі.

«МВФ нас не кине. Хоч і мінімально, та вони таки будуть нас підтримувати, ніхто не залишить Україну у переддефолтному стані. Адже такими ми нікому не потрібні», – переконаний Кузьмін

Та все ж, за його словами, якщо хочемо отримати усі задекларовані 1,9 млрд. доларів, що залишились, і продовжувати співпрацю із МВФ, мусимо таки виконати його вимоги. Однак, якщо ж нам цього не вдасться до кінця терміну програми, із підписанням нової прописуватимуться і нові вимоги.

«Це прописуватиметься вже однозначно після виборів, коли і сформується уряд. Адже МВФ повинен укладати із кимось ці угоди, співпрацювати та вести перемовини», – зазначив експерт.

Тож він зауважив: коли буде сформований уряд, тоді і вдасться вийти на новий переговорний процес.

Окрім того, він підкреслив: якщо сьогодні у нас справді не запрацюють реформи, це не вплине на нинішній процес співпраці із МВФ. Йдеться про нашу роботу у майбутньому.

«Нова програма буде, коли сформується і новий уряд. За нинішньою ж просто потрібно виконати певні умови, які просить МВФ», – наголосив Віталій Кузьмін.

Як повідомлялося, Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings припустило, що п’ятий транш кредиту МВФ у розмірі 1,9 мільярда доларів, який повинен надійти в Україну в травні-червні цього року, може стати останнім до 2020 року.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 21:30 :00