вівторок, 24 квітня, 2018, 11:28 Політика
У пошуках геополітичного місця для України можуть бути несподівані знахідки, – журналіст
ZIK
ZIK

В українців перед виборами з’являються нові імовірні сценарії: італійський з Володимиром Зеленським, або ж французький – із Святославом Вакарчуком. Проте цілком імовірним варіантом є і зміна геополітичного курсу держави. При цьому політичної силою, яка може це зробити, є не лише «Опозиційний блок».

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK зазначив генеральний директор «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко.

«Ті, хто збираються на виборах голосувати за Володимира Зеленського, – це звичайні європейці. Це такий південноєвропейський варіант, здебільшого, італійський. У даному випадку ми йдемо шляхом саме Італії, адже там зародився рух «5 зірок», який очолює Беппе Ґрілло (італійський комік – ред.)», – підкреслив Олександр Мартиненко.

Він переконаний, що Беппе Ґрілло точно таким же чином грає роль італійського Володимира Зеленського.

«Це справді перший випадок потрапляння коміка в парламент. І не лише потрапляння, це друга чи третя партія в Італії. Тому, на відміну від багатьох інших, це абсолютно європейський шлях», – запевнив журналіст.

Окрім цього, він висловив думку, що серед виборців є абсолютно вразливі люди, які своєю довірою цінують талановиту гру акторів.

«Вони думають, що коли він так зіграв президента у відомому фільмі, то він так само може зіграти цю роль і в житті. Але при цьому, думаю, всі чітко розуміють, що він актор. Але вони не без резону кажуть: а інші – хто? Вони теж актори, але Зеленський хороший актор, а всі інші – ні», – заявив генеральний диреткор «Інтерфакс-Україна».

Чому б не повторити Францію з Вакарчуком?

«Вакарчук і Зеленський – це різні історії, адже актор залишається актором, а Святослав Вакарчук претендує на дещо більше – на людину, яка формулює сенси. Це вже зовсім інша історія – це не жарти і не потенційні 5%. Чи може він це зробити, не можу зараз сказати. Це буде експеримент над українцями», – заявив Мартиненко.

За його словами, всі звикли до того, що українська громадськість, здебільшого, консервативна – аби підтримати людину, нам потрібно знати її протягом років.

«Натомість таких зірок, які дуже швидко спустилися чи піднялись на небо, дуже мало. Таких не було практично. «Партію зелених» лише можу згадати, як вдалий експеримент. Це був абсолютно телевізійний проект», – підкреслив експерт.

Проте, зазначив фахівець, важливу роль може зіграти і те, що до тих політиків, які є сьогодні, існує просто фантастичний рівень недовіри.

Майбутні вибори – реванш і «відкат» тих, хто програв за підсумками Революції гідності?

«Коли говорять про реванш, мені здається, що більше мають на увазі геополітичний вибір України, а не внутрішню історію реформ. Цей вибір можливо скорегувати, при чому доволі сильно, але повністю змінити на протилежний – ні», – переконаний журналіст.

Скорегувати геополітичний рух, у його розумінні, – призупинити його, загальмувати його, постояти-подумати.

«Я думаю, що це може зробити коаліція політичних сил. І це навіть не стільки «Опоблок», хоча він – кандидат номер один. «Опозиційний блок» не стане першим, але він отримає багато. А от що стосується «Батьківщини», я думаю, що пізніше ми маємо почути її сформовану позицію, бо поки що я її не знаю», – підкреслив Олександр Мартиненко.

Окрім цього він висловив думку, що у пошуках геополітичного місця України на світовій мапі можуть бути несподівані знахідки.

«Я думаю, що у випадку перемоги Юлії Тимошенко на президентських виборах геополітичний рух України буде скориговано. Риторика може залишитися тою ж самою, але може бути трохи м’якшою, не більше. А ось реальні кроки, я думаю, практично гарантовані, адже вона хоче стати «президентом всіх», – заявив генеральний директор «Інтерфакс-Україна».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 11:33 :51