вівторок, 24 квітня, 2018, 15:42 Світ
У Гренландії проходять вибори, які вирішать долю її незалежності від Данії
Вибори до місцевого парламенту на острові Гренландія. Фото: EPA-EFE/CHRISTIAN KLINDT
Вибори до місцевого парламенту на острові Гренландія. Фото: EPA-EFE/CHRISTIAN KLINDT

У вівторок на острові Гренландія проходять вибори до місцевого парламенту, на яких основним питанням є відокремлення від Данії.

Про це повідомила «Європейська правда» з посиланням на Agence France Press.

Ще у 1979 році Гренландія здобула автономію від Данії, а у 2009 році дістала самоуправління. Через своє розташування біля льодовиків, острів отримує від данського уряду близько 500 мільйонів євро субсидій.

Конституція Данії визнає право Гренландії на самовизначення, проте якщо остання отримає незалежність, то втратить субсидії, а це – 60% річного бюджету острова.

Розуміючи складність ситуації, головне питання партій, які виступають за незалежність Гренландії і беруть участь у виборах, є – коли саме відокремитись та як це зробити без катастрофічних наслідків для економіки острова.

Із семи політичних партій, які беруть участь у виборчому процесі, шість – за незалежність. Деякі з них хочуть проголосити її вже до 2021 року (саме цього року буде 300 річниця з часу окупації Гренландії Данією).

За даними опитування, найбільше віддають перевагу ліво-зеленій партії Inuit Ataqatigiit, яка може розраховувати на 31% голосів. Соціал-демократична партія Siumut, яка домінувала в політиці Данії з 1979 року і зараз знаходиться при владі, отримує 27,4%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 11:13 :13