вівторок, 24 квітня, 2018, 14:30 Політика
Тепер за порушення прав українців в ОРДЛО відповідатиме Росія, – Береза
ZIK
ZIK

Після визнання ПАРЄ окупації Російською Федерацією українських територій, за будь-які утиски українських громадян, що проживають у цих регіонах, відповідатиме саме Росія. Адже вона є державою-окупантом.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Борис Береза.

За його словами, визнання окупації ОРДЛО Російською Федерацією стосується не статусу території, а прав людини, які там проживають.  

«Згідно Європейської конвенції, за права людини повинна відповідати саме та сторони, яка окупувала ці території. Тож, якщо хтось порушує права чи свободи будь-якого українця у цих регіонах, відповідальність нестиме не Україна, а Росія. Адже вона є державою-окупантом», – зазначив Береза.

Водночас він підкреслив: ПАРЄ є консультативним органом, тож видає лише резолюції. Однак, ці висновки – обов‘язкові для виконання та ухвалення рішень «у всіх цивілізованих країнах».

«Це класичне рішення Європи, за наполяганням України, для того, щоб обов‘язок захисту прав людей на цих територіях визнати саме за Росією. Адже як держава-окупант вона повинна захищати інтереси цього населення», – наголосив Борислав Береза.

Як повідомлялось, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, у якому визнала окупацію ОРДЛО Російською Федерацією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 11:12 :39