Новини » Політика 24 квітня, 2018, 18:45
Сергій Фурса: З 80% державний борг України зменшився до 72%
ZIK
ZIK

За останній рік рівень державного боргу до ВВП знизився з 80% до 72%. Політики розказують, що МВФ затягує Україну в якусь боргову яму, але насправді все відбувається навпаки. Для України МВФ – це реформи.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

На запитання ведучого, чим є Україна для Міжнародного валютного фонду, пан Фурса відповів, що це просто одна з країн, яка потребує допомоги.

«Щодо збільшення боргу. За останній рік відсоток державного боргу до ВВП знизився з 80 до 72 відсотків. Ми розповідаємо, що МВФ затягує нас в якусь боргову яму. Ні, не затягує. Все відбувається навпаки. Для України МВФ – це реформи. Без їхнього тиску не було би жодних реформ, однак, на жаль, ми не виконуємо програму», – відзначив експерт.

Як зауважив інвестбанкір, у нас всі депутати-популісти бажають позбутися МВФ, як це зробили Польща та Чехія. Проте вони викинули програму, бо вона їм більше не потрібна, бо економіка може розвиватися.

«Ми отримали четвертий транш МВФ і говоримо про п’ятий, а мали б – про 12. Уявіть собі, що у вас є дитина, яка вже 17 років йде в четвертий клас і ви цим пишаєтеся. Є чим пишатися? Якби ми виконували програму так, як вона прописана, зробили приватизацію, зробили ринок землі, створили Антикорупційний суд, то до нас би прийшли інвестиції. Це не бажання якогось дядька у Вашингтоні. Йому байдуже. Це потреба України», – розповів гість програми.

Крім того, на запитання ведучої, чим для України важливий МВФ, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин відповів, що кредити МВФ підтримують курс гривні.

«Україна виробляє ВВП. У цьому році це вже більше 100 мільярдів доларів, хоча в 2013 році було 170 мільярдів, потім показники впали до 87-ми. Тобто в нас нарощується ВВП, і з того ми і віддаємо відсотки МВФ, які заробляємо. Безпосередньо кредити МВФ не впливають на економіку, вони підтримують курс гривні, хоча не йдуть на серйозні проекти та галузі економіки. Вони є макрофінансовою підтримкою спроможності Нацбанку утримувати грошову одиницю», – констатував Олег Пендзин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 04:29 :12